Uvidíme, aké tie súbory vybral (môžu byť...), na sieťach je každý predpokladateľne vinný možno aj preto, že vôbec existujú.
Uvidíme, aké tie súbory vybral (môžu byť...), na sieťach je každý predpokladateľne vinný možno aj preto, že vôbec existujú.
Predstavme si, že by existovala úchylka na Macdonaldy (reálne) a každý bývajúci blízko prevádzok by bol podozrivý. Bolo by to všeobecne známe a niekto by mal doma umelecké fotky tovaru macdonaldov od najznámejších nekomerčných fotografov.. také publikácie by boli iba ďalším dôkazom k tomu bývaniu, veď človek môže bývať inde ďaleko od nich, nie?
Dobrý článok, pochybnosti o zanedbateľnom percente naznačil už buď Urban survival guide alebo niečo podobné z tej doby pred rokmi a jednu kapitolu dával autor aj zdarma na stiahnutie.
Mne prišla na um skôr Raz čapil, sedem ich zabil.
Ľahko príde na um AI (ešte trochu) zľahčujúci internetový vtip, že očakávali sme, že neurosiete budú upratovať sneh a my sa budeme zaoberať tvorivosťou, ale my upratujeme sneh a tvorivosťou sa zaoberajú neurosiete... K téme článku, podrobnejší majú dlhodobí recenzenti v oblasti fototechniky aj na dpreview: ( https://www.dpreview.com/opinion/9325960439/… ).
V 90-tych nás ktosi súkromne vystríhal, že keď sú peniaze na budovanie potrubí všade, časom že možno príde zdražovanie plynu a exekúcie súkromných spotrebiteľov... zrejme tí malí spotrebitelia nie sú ale také vysoké percento...
Dopl.: Dalo by sa síce oponovať v týchto dňoch populárnym citátom od G. Batailla, že "No greater desire exists than a wounded person's need for another wound", ale rovnaký autor povedal, že "Nothing is more necessary or stronger in us than rebellion", príp., pre zástancov min. desaťročia existujúcich manažérskych kurzov, resp. aj o nich, sa môže niekedy hodiť aj ďalší pekný postreh rovnakého autora, že "The warrior's nobility is like a prostitute's smile, the truth of which is self-interest".
Alebo možno akoby „(pred-)prispôsobené“ a to prispôsobovaciemu prístupu stačí. Takéto veci mali asi pomerne krátku popularitu (a veľkú konkurenciu) a určitú krátkodobú ekon. konjunktúru a hovorí o niečom z toho aj film nazv. myslím Zataženo anebo konec porna v Čechách (alebo tak nejako).
„že nikomu v cudzej zemi nerozumie“ – skôr takmer nikomu; mali tam toho dosť nepríjemného (myslím) jezuitu s určitým chápaním mocenských súvislostí, ktoré za asi desaťročie odpozoroval.
Zatiaľ najstarší film s problémom s japončinou som videl taký povojnový americký, kde sa am. rodina učí japonské zvyky a ktosi predstierajúci znalosť z am. strany spôsobí, že si pravý zápasník sumo čistí uši, lebo zdanlivej japončine cudzinky nič nerozumie; v pôv. Shogunovi je to aj s prvkami výučby jazyka a s náročnosťou a aj strategickou dôležitosťou naučiť sa jazyk dostatočne (lebo napr. že ak dedina nebude dostatočne tomu nápomocná, pán napísal, že bude vypálená, a predtým budú všetci muži, ženy a deti ukrižované) a takmer to ohrozí život hl. hrdinu; v stratené v preklade opäť skôr komediálne prvky, keď reklamný režisér a emocionálne niečo dlho hovorí a preložia to hercovi asi ako otočte sa doprava a výraznejšie (sa tváriť).
Prirodzene, nemá zmysel, aby helpliny, chatboty/-i a príp. peňažne súvisiaci spriaznenci boli po čase úmyselne, systematicky a odborne vycvičení len na úmyselne poškodzujúce ziskové za(na-)vádzanie. Nedávno som počul úvahu, že vládnu právnici a politici a podľa autora že tí nemajú veľmi poňatia, prečo sa ľudia stávajú takými, akými sú... ak je to niekedy ešte štandard, môže byť to dezorientovanie ešte aj bežným spotrebiteľským návykom u niektorých takto školených a to nemusí byť pre ostatných príjemné, najmä v kontexte vzťahu myslenia a moci. Celkom príjemné, že sa v ohnisku problému ocitol chatbot.
Z článku vyplýva zhoda o pohrebe (sú v iných situáciách a rôznych krajinách), na tom ťažko niečo pokaziť z ľubovoľnej strany či polit. pozície.
To "Žiadny reálny základ. Len túžba" sa samo ťažšie udrží v jednoduchej verzii, asi sa tomu aj pomáha, teda trochu a možno aj dynamicky. Napr, asi tak v nedeľu v nejakej kázni vysielanej rozhlasom samozrejme k veci spomenuli citát o vysedávaní s hriešnikmi (aká perfektná klasická verzia a už tak dávno...), inde časovo dosť "susediaci" článok spomína počítačovú novinku vo forme, že AI vie "nafilmovať" námornú bitku v šálke kávy... nič proti sebareflexii takej reality navýšenej konceptom voj. lodí, ale asi na ten "žiadny reálny základ" v dlhodobejšej perspektíve treba nejaké pridržanie ľudí v tom, napr. ako na niektorých (parodovaných) nátlakových predajných akciách, obchodovanie s ideologickými novinkami, alebo napríklad, teda trochu obávam sa, rukojemníctvo či napr. správy v antiutópiách o nejakej situácii na fronte. Niekto si aj akoby pripustí (iba alebo "až") toľko z nejakého aspektu náboženstva, aby udržalo tú neštruktúrovanosť v použiteľnej verzii, a podľa toho si skúša plánovať...
Zaujímalo by ma, kedy boli na trhu prvé bezdrôtové slúchadlá Sennheiser a koľko stálii ako novinka...
S tými straníkmi je to asi tak, aj o Dubčekovi dúfali, že sa nevráti z veľvyslaneckého miesta v Turecku, kam ho 1970 vymenovali, ale on sa vrátil ešte v tom istom roku a bol vylúčený zo strany atď.
Koľko filmov má K. Issová na HBO Max-e? Asi tak 7?...
Hlavné je, aby vždy boli voľné únikové cesty, aby sa od nejakého filmu dalo kontextovo "neúčelne" citlivejšej povahe voľne zutekať, kade ľahšie, tiež aj v prípade požiaru.
Najskôr nejde o žiadny tech. objav, ale o nasadzovanie client-side scanningu, teda že počítač "nás" skontroluje a niečo s tým urobí.
Možno je to aj problém tej kýženej európskosti - bývajú generáli, ktorí analyzujú, kde prehrali tú vojnu, ale ktorí civili môžu a stihnú dopredu vedieť, kde a už kedy prehrajú ten mier? Odkiaľ pochádza koncept, že mier je jednoducho obdobie medzi dvoma vojnami? Pred ww1 niekto síce brojil za sabotovanie vojny v rámci takzvaného medzinárodného robotníckeho (=pravdep. vojaci vtedy) hnutia, ale kdesi v zahraničí ho zavraždili.
Cenzúru často robí AI, aspoň sčasti, takže oslovovať niečo, čo nemá vedomie, je otázne.
Ďakujem, že to znie z jednej strany tak upokojujúco, ale ak ľudia nebudú mať hotovosť, ktorá má predsa len načítateľné unikátne čísla, nezakážu v rámci boja proti terorizmu aj vlastnenie náhradných platidiel nejakých, drahých kovov napríklad? Potom by zostal na tú šedú ekonomiku výmenný obchod. A čo ak niektoré kasty niekto zruší na spôsob opatrení počas fungovania tzv židovského kódexu? Najprv museli. niektorí darovať štátu nejaký majetok a dostali medailu, ale potom im zobrali aj tú medailu, lebo bola z drahšieho kovu/kovov. Človek nevidí vždy dopredu všetky možnosti.
Odporúčame