Samozrejme, ak sa nenaplánuje oraganizované vymývanie, urobia sí nejakí intelektuáli, ktorých tým napokon dôležití známi poveria, vymývanie podľa seba či známych - najmä ak pôjde o kontext organizovanej kolektívnej a telocvičnej autority, najmä ak je to pod školstvom to buď-alebo alebo sa treba určiť najprv o nátlakovom marketingu a lobingu ap. a pestovať obranyschopnosť v tomto smere... ani v brannej výchove nebude každý, ako by mal byť. Možno nejako inak koncipovaný predmet - predsa len: pokračovaním brannej prípravy v tej línii, na ktorú to u nás asi nadviaže, je ruský dobrovoľný výcvik žiakov (aj 70 percent), napríklad so streľbou z Kalašnikova a s taktikou, ako sa to robí, teda ako sa premiestňovať a tak... Všetko má dnes inú podobu, aj spomienkový optimizmus.

