Do štrajku sa zatiaľ hlási zlomok učiteľov
Štrajk nie je prostriedkom, ktorý vyrieši problém školstva. Školský systém bol devastovaný systematicky od prevratu, cieľom bolo a je vychovať osobu bez myslenia, ktorá bude vykonávať iba príkazy. K tomuto boli a sú vedení aj študenti na VŠ. Školstvo potrebuje vybudovať opäť systém, ktorý bude na seba nadväzovať od MŠ, cez ZDŠ, SŠ až po VŠ a celoživotné vzdelávanie. _V prvom rade je potrebné vychádzať z počtov detí a z toho vyplývajú materiálne a personálne požiadavky. Ministerstvo by malo taktiež prehodnotiť množstvo rôznych pseudo vedeckých pracovísk a metodicko- inšpekčných inštitúcii, ktoré iba oberajú rezort o financie. A čo sa týka systému vyučovania, nie sme pripravení na to , aby sme v školách zaviedli z jedného dňa na druhý dáke heuristické metódy , pripadne rôzne formy skupinového vyučovania, nemáme na to pripravené jednak školy ale ani odborných pracovníkov. Toto sa dá praktizovať iba lokálne vo väčších mestách , ale nie v prostredí, kde je jedna škola.