Nie , Blanár, ale nedostatok lekárov, veľký počet poisťovní na počet obyvateľov, to je príčina všetkého zla. Pred 89.sa hovorilo na zjazde KSČ o tom, že na jedného lekára má pripadať maximálne 300 pacientov. Teraz obv. lekár má obvod aj s 3000 tis. pacientami a ordinuje maxim. 5 hodín denne , to je na SVK v zahraničí lekár ordinuje aj 10 hodín denne!

