Aj tento článok v NYT dokazuje,ako je rozšírené užívanie tvrdých drog medzi americkými liberálnymi novinármi
Aj tento článok v NYT dokazuje,ako je rozšírené užívanie tvrdých drog medzi americkými liberálnymi novinármi
Amíci v rámci obchodnej vojny robia všetko preto,aby nejakým spôsobom poškodili vyspelé čínske technologické firmy v ich súperení s americkou konkurenciou.Je to vojna a vo vojne sa neberú rukavičky.Keby sa však aspoň nestrápňovali tými absurdnými dôvodmi na udelenie sankcií. Napr. "prestala nútiť členov čínskych moslimských menšín žijúcich v zahraničí, aby sa vrátili do Číny". Ak Čína utláča Ujgurov,tak by sa ich skôr snažila vypudiť z Číny ako ich navrátiť naspäť do Číny.A akými prostriedkami môžte prinútiť niekoho v zahraničí,aby sa vrátil späť do krajiny ? Amíci sa mýlia v tom,že považujú sankcie za účinné voči každému.Nie sú účinné voči veľkým a silným krajinám ,ako napr. Číne a Rusku. Tieto krajiny majú dostatok prostriedkov a odborných kapacít na nahradenie tovarov a technológií,na ktoré uvalia USA sankcie. USA uvalili na Rusko sankcie na plynárenský a ropný priemysel a nijako to neznížilo ich produkciu.Amer.technologie sú nahraditeľné vlastnou abebo inou konkurenciou.
100 mil usd sa v okamihu vyparilo.Radosť z toho môžu mať americkí výrobcovia voj.lietadiel,lebo bude treba vyrobiť o jedno lietadlo navyše.
Kúpiť si obraz alebo whisky ako investíciu je ako hra na Čierneho Petra.Ak si ho vytiahnete,dúfate že ho od vás niekto iný vytiahne. Alebo inak povedané,po kúpe dúfate,že sa raz nájde väčší blázon,ktorý to od vás drahšie kúpi.Mám 50 rokov staré obrazy od akademického maliara,ktorého obrazy sú vystavené aj v zahr.galériách a predávali sa aj na aukciách.Keď som oslovil aukčnú spoločnosť,či ich nedá na aukciu,odpovedali mi že nie je záujem o obrazy tohto autora a aby som si našiel kupca sám.
Načo Ukrajinci podpisujú dohody,ktoré potom nedokážu splniť ? V podstate im ide len o to,aby vinu za neplnenie dohôd zvalili na Rusov,lebo Francúzi a Nemci už strácajú trpezlivosť s Ukrajincami a tlačia ich do plnenia Minských dohôd.
No tak toto odporuje všetkým doterajším vyjadreniam ekonómov o devalvácii či revalvácii meny.Mohli to konkrétne vysvetliť,ako na devalvácii juanu zarobí tie mld európska ekonomika.Ak Nemecko predá Číne tovar za 50 mld eur,Čína jej zaplatí 50 mld eur bez ohľadu na kurz juanu.Akurát v Číne bude tento tovar drahší ako predtým a je predpoklad,že klesne oň dopyt.A teda menej tovaru Nemecko vyvezie do Číny a menej zarobí podľa logiky.
Ukrajina síce podpísla tzv. Steinmeierov plán ale podľa posledných slov Zelenského to nevyzerá na nejakú zmenu súčasného status quo. Očakávam,že to bude ako s Minskou zmluvou.Porošenko ju podpísal ale ignoroval jej uplatnenie.
Názorná ukážka toho,keď sa porazení nevedia zmieriť s porážkou a hľadajú všetky legálne aj nelegálne spôsoby,ako to zmeniť alebo aspoň čo najviac pošpiniť súpera v nadchádzajúcich voľbách.
Uvdíme,či to nie je len taktický manéver Zelenského,aby uspokojil požiadavku Macrona a Merkelovej,aby sa mohol konať ten summit.Porošenko tiež podpísal Minské dohody ale plniť ich odmietol. Vzhľadom na posledné vyhlásenia Zelenského a jeho výzvy na sprísnenie sankcií voči Ruskuu je ťažké uveriť tomu,že by zmenil názor na urovnanie konfliktu o 180st.
Aj tieto čísla ukazujú zvyšovanie živ.úrovne v Rusku za vlády Putina.Ide sám príkladom zdravého spôsobu života,nekáže iba o tom.Rusofóbov a hlupákov tieto čísla nepresvedčia.Budú tvrdiť že Rusi nemajú dosť peňazí na alkohol a preto si ho sami doma pália.
To čínske auto sa podobá na Teslu v tom,že má 4 kolesá,1 volant,predné a zadné svetlá a spätné zrkadlá https://www.youtube.com/watch?v=dnE-to1KCw0 Pre mňa je záhadou,ako môžu Amíci donútiť Europu kupovať americkú soju,plyn a ropu,keď europske spoločnosti sú súkromné a vyberajú si sami dodávateľa podla ceny a kvality.
Na mňa tento krok demokratov pôsobý ako akt zúfalstva,keď im nevyšla russiagate. Republikánskych voličov ešte viac utuží a ktovie,ako to zapôsobí na demokratických.Môže to mať na nich aj efekt opačný,ako by chceli.
A ako to pomôže Donbasu ? Zo strany Ruska nelietajú mínometné granáty ani streľba s gulometov. Ak chce pomôcť,tak nech tá mierová misia je nasadená na ukrajinskej strane demilitarizačnej línie.Potom prestane akákoľvek strelba a nebudú pribúdať ani žiadne obete.
Keď si človek kúpi zájazd od slovenskej cestovky poistenej na Slovensku,nemal by byť problém s vrátením financií po jej prípadnom krachu alebo ak zostanú trčať jej klienti niekde v zahraničí.Kúpiť si zájazd od pobočky zahraničnej cestovky je podstúpenie väčšieho rizika,že jej krach vám spôsobí riadne problémy pri snahe dostať svoje peniaze späť.
Od Trumpa očakáva peniaze a tlak na Rusko. Čo za to ponúka ? Nič,lebo nemá čo ponúknuť. Chce stretnutie lídrov minského formátu ale zároveň odmietli podpísať tzv.Steinmeierovu klauzulu na riešenie minských zmlúv.On by chcel to stretnutie na to,aby tam nútili Putina zmeniť Minské dohovori. Stále si neuvedomuje realitu ako Porošenko a fantazíruje o návrate situácie na Ukrajine do stavu v r.2014 ohľadom ovládania územia.
"Demokratické jadro" je proti tomu,aby o kandidátke do parl.volieb rozhodovala "nedemokratická" väčšina členov SAS na mimoriadnom kongrese.Toto "demokratické jadro" vidí,že im hrozí nezvolenie na kandidačnú listinu a teda odstavenie od lukratívneho zdroja príjmu.Podľa nich by bolo demokratickejšie,ak by mohli sami rozhodovať ,teda úzka skupina predsedníctva,kto bude na kandidatke.Toto dem.jadro je v predsedníctve a teda by navrhovalo seba samých na kandidátku. Aké "demokratické" .A že vraj bojovníci proti mafii. Skôr to pripomína,keď sa nižšie postavení členovia mafie snažia dostať na miesto "tuto di capo di tuti"
Toto je názorná ukážka,keď je cap záhradníkom.Situácia od r.1945,keď boli USA najsilnejšou krajinou na svete po skončení 2.sv.vojny sa výrazne zmenila ale postavenie jednotlivých krajín ostalo nezmenené.Tento krok USA len ukazuje,že USA zneužívajú svoje postavenie hosťujúcej krajiny a nedodržiavajú jej pravidlá.Neostáva nič iné,ako vyvinúť úsilie na premiestnenie sídla OSN a urobiť zmeny v Bezpečnostnej rade OSN a členov stálych členov BR s právom veta podľa aktuálneho politického a ekonomického postavenia štátov vo svete
Pre Farskú-ľudia majú len takú vládu,akú si zvolia vo voľbách.V demokratickej krajine ľudia nevolia a nevyberajú vládu na pouličnom proteste.Demokracia je aj to,že tí čo neuspejú vo voľbách priznajú svoju porážku a rešpektujú výsledky volieb.Ak budú tí,čo neuspejú vo voľbách zvolávať protesty a žiadať odstúpenie vlády a nové voľby,nikdy v tejto krajine nebude stabilná a dôveryhodná vláda viac ako pol roka.
To už nemá TASR žiadne iné zaujímavé informácie z Ruska ako informovať o nejakom cvokovi ? V ruských blázincoch sú tisíce pacientov,tak sa tam vydajte a skúmajte osud každého blázna.Možno natrafíte na ďalších odporcov Putina,ktorí budú tvrdiť,že sú tam kvôli nesúhlasu s Putinovou politikou.
Nech už ten útok na S.Arábiu vykonal ktokoľvek,najviac poškodil USA a prospel Rusku.Amíci môžu prísť o perspektívne predaje tohto systému novým a doterajším záujemcom a naopak Rusko získať ďalších.A ide o mld usd.Či už ten útok vykonali Húsiovia alebo nie,isté je že Iránci to dokážu tiež a musia to mať na pamäti aj USA a S.Arábia.Ak budú Amíci Iráncov neustále provokovať a brániť im v predaji ich ropy,môžu takýto útok urobiť tentoraz Iránci na S.Arábiu a to už bude naozaj ropná kríza a ceny benzínu tak vysoko,že si to odnesieme aj my.
Odporúčame