Jourová je pre mna totalne nedoveryhodna. Ale ma pravdu, ze Slovensko moze znacne zmenit kurz po predcasnych volbach.
Jourová je pre mna totalne nedoveryhodna. Ale ma pravdu, ze Slovensko moze znacne zmenit kurz po predcasnych volbach.
Ako sa tito ludia podporuju ? Financne ?
USA ak niekoho podoruje, tak tych a tak, aby konali v prospech ich zaujmov. Ale oficialne to nazve ako podporu "demokracie".
A ako sa podporuje demokracia v nejakom state ?
Vysoký komisár OSN pre ľudské práva (OHCHR) Zajd Raad Husajn dnes v Ženeve na zasadnutí Rady OSN pre ľudské práva upozornil, že pokračujúci konflikt na Ukrajine stále zasahuje do životov zhruba troch miliónov ľudí, ktorí v zóne bojov každodenne zápasia o holé prežitie.
Zajd apeloval, že títo ľudia "nutne potrebujú väčšiu ochranu a podporu".
V správe monitorovacej misie za obdobie od 16. novembra 2015 do 15. februára 2016 sa uvádza, že u obyvateľstva Donbasu narastá pocit zúfalstva a izolácie.
Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/20108512/ukrajinsky-ko…
Ja o tom cisle 50000 som cital teraz prvy krat. A to sa mi zda dost vela. Povodne som si myslel, ze za tych 8 rokov bolo na Donbase menej obeti. Ale aj to je len odhad nemeckych bezpecnostnych sluzieb.
Ak niekto ma dvorehodne linky k poctom, nech ich sem da.
Ja by som chcel linku, aby som to mohlo posudit.
Ja som nepotvrdzoval 14000 zavrazdenych civilistov. Len som naznacil, ze na zaklade dat z toho clanku z roka 2015 moze byt pravdou, ze za 8 rokov to cislo moze byt pravdive.
Toto je len moj odhad. Cakam teda na linky s inymi cislami.
Mam ti odpovedat, preco mas nejake dojmy ? V kazdom pripade tvoj dojem je totalne mylny, o nicom takom neuvazujem. A ja som tu uz dost popisal o svojich predstavach, co povazujem za rozumne.
Moja predstava rozumneho riesenia by sa hodila aj Putinovi, aj vacsine Ukrajincov a obcanov Zapadu. Nehodila by sa vojnovym stvacom a ludom, co maju vymlety mozog.
Zacal som googlit
08.02.2015, 14:28
Trochu iné čísla prezentovala OSN, ktorá informovala o celkom 5358 mŕtvych, pričom do tohto počtu zarátala aj padlých vojakov nahlásených ukrajinským ministerstvom obrany. Stále pritom ide o "konzervatívny odhad" a skutočný počet obetí je podľa OSN oveľa vyšší.
...
Nemecké bezpečnostné kruhy však podľa denníka Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung počítajú s tým, že vojnový konflikt na východe Ukrajiny má na svedomí životy až okolo 50.000 ukrajinských vojakov a civilistov.
...
https://hnonline.sk/svet/548678-patdesiattis…
A to bolo este len ma zaciatku roka 2015. Do konca roka 2021 to kludne mohlo byt 14000.
Daj spravy z OBSE, ktore tvrdia nieco ine a co konkretne tvrdia.
Dobre popisane. Najlepsie manipulacie su vtedy, ak sa pomiesa pravda s polopravdami a klamstvami.
Veru nie kazdemu nie je na zvracanie, ked manipuluje inych.
"Nie je žiaden dôkaz o systematickej ..."
A su dokazy o nesystematickych protiruskych akciach ?
Tento clanok je ukazkou manipulacie. Predstavitelia ministerstva zahranicnych veci na cele s ministrom by mali ist do konfrontacie do nejakych debat v TV, s ludmi, co by im vedeli ukazat, ako - a tu sa uz da povedat - systematicky manipuluju nasu verejnost.
Ja zijem tu a nie v Rusku. Mna viac ovplyvnuju hlupe rozhodnutia politikov Zapadu. A ak by tie boli rozumne, aj Putin by inak konal a nesposoboval by nam obrovske problemy.
Zapad hra prim. Jeho rozhodnutia maju na vyvoj najvacsi vplyv.
Tato vojna na UA ma jediny dobry efekt. Sposobila, ze zapadni politici sa ukazuju v pravom svetle. Ako totalni diletanti.
Putin a ruske vedenie je flexibilne.
Ake je vedenie Zapadu a UA ? Su jeho postoje a vyjadrenia stabilne alebo aj oni ich uz v priebehu roka niekolkokrat zmenili ?
Su ich mainstreamove vyjadrenia a ocakavania realisticke aleno ide len o manipulativnu propagandu ?
Ja ked si dam do kopy, co hovori Putin a vedenie Ruska - co chcu na UA dosiahnut a to, zo hovori Zelenskyj a vedenie Zapadu, tak mi to vychadza tak, ze Putin a vedenie Ruska su ovela realistickejsi vo svojich planoch.
Na Zapade su nazory expertov (napr. aj Cesky prezident Pavel v poslednej dobe), ze oslobodenie celeho uzemia UA je nerealne. Toto obcas prenikne. Ale inak propagandisticka masineria zapadneho mainstreamu si hude stale to svoje.
Ja mam pocit, ako keby som sa vratil o viac ako 35 rokov do minulosti. Ked vtedajsia totalitna moc si uzurpovala pravo na jediny spravny pohlad na realitu a to ten svoj.
V sucasnosti Zapad uz nejaku dobu ovladli nejake skupiny ludi a presadzuju svoj pohlad ale pritom klamu.
dobry a pochopitelny ilustracny priklad
Odporúčame