Šéf českej diplomacie: Ruský kolonializmus rozpútal v Európe peklo
George Friedman, STRATFOR, The Chicago Council, 04.02.2015
https://www.youtube.com/watch?v=1r3UiQkW7o8
Vo videu s ceskymi titulkami su pasaze z tlacovej konferencie, kde odpoveda G. Friedman. On tam tvrdi, ze USA chcu vladnut svetu a aj ako to chcu dosiahnut, co preto robili a robia. A to netvrdi len Friedman. Existuje nejaka doktrina USA, ako chcu vladnut svetu. Nazov som zabudol.
"Zaujímavé tvrdenie: Odvážne a podľa mňa nereálne, snažiace sa vinu za IMPERIALNE ROZPINANIE Ruska zvaliť na niekoho iného."
To je loz. Toto si nemyslia ani v odbornych kruhoch bezpecnostnych zloziek USA.
Dolozim to tymto:
"Autori si trochu ťažkajú, že tie opatrenia nie sú jednoduché, lebo Rusko nemá takmer žiadne vonkajšie impérium (!) (strana 2) a jeho vojenské záväzky sú v podstate iba v oblastiach priľahlých k Rusku, kde je proruské obyvateľstvo (strana xxi)."
https://standard.sk/221971/ako-strasit-a-nic…