máš pravdu od roku 1989
Nejedná sa o náhodou o dvojité zdanenie ?
ďakujem za info.
daj ešte niečo z kapitalizmu cisára sme už zrušili...
ešte jedno porovnanie na rok 1989cena chleba 1,50 Kčs ( ak si vtedy cikal do plienok pre vysvetlenie korún československých) gramáž cca 900 g, dnes 1,10 € - to už asi poznáš..Radšej neporovnávaj čo bolo porovnávaj čo je ....
Nemám až taký prehľad ako Ty ....
Kde sa tá cesta osvedčila a kto zrušil daň z príjmu fyzických osôb ?
máš pravdu
zabudol si dodať z daní zamestnancov !!!
doporučujem :
http://www.youtube.com/watch?v=BUSR5RDFJqQ&feat ure=related
http://www.youtube.com/watch?v=YbD-om ir4c0&feature=fvwrel
Možno blbá otázka ?
A načo už bude mestu tých 5% ?- viz. príslušné ustanovenia Obchodného zákonníka.
Podľa mňa jediné čo stým môžu mestá urobiť je to čo najrýchlejšie predať kým má ten 5 % podiel ešte nejakú hodnotu.....
prečo ?
viz napr. aby to nebol "červený názor"
http://ekonomika.sme.sk/c/5839463/sulik-vidi-v-p odnikoch-tunel.html
a zastúpenie v dozornej rade ? - toť len "malé korýtko" pre miestnu samosprávu
Je to len dojem ????
1. krok zavedenie superhrubej mzdy - odvody platí zamestnávateľ....
2. krok prenesenie admistratívnej záťaže na zamestnanca - odvody platí zamestnanec
Brehy to len môj názor že je aj iná cesta ako ten stav riešiť za súčasného stavu zákonov a to t e r a z a v o b c i.
Neber to že nesúhlasím, že Tvoje riešenie je nepoužiteľné. Je to Tvoj názor.
Ale ruku na srdce myslíš si že za súčasného rozloženia síl v parlamente a ochote rokovať nad znenami kde je potrebná ústavná väčšina je reálne ?
a prečo by sa o svoje práva nemala starať v prvom rade ako to Ty voláš biela menšina ?
to nemá nič spoločné s Ústavou SR tam je priestor na vládu.
čítam nútená správa je až po zdevastovaní...
zákon:
§ 19
Ozdravný režim a nútená správa obce
(1) Ozdravný režim predchádza zavedeniu nútenej správy s výnimkou podľa odseku 9 písm. a). Obec je povinná zaviesť ozdravný režim, ak celková výška jej záväzkov po lehote splatnosti presiahne 15 % skutočných bežných príjmov obce predchádzajúceho rozpočtového roka a ak neuhradila niektorý uznaný záväzok do 60 dní odo dňa jeho splatnosti.
(9) Ministerstvo financií je oprávnené rozhodnúť o zavedení nútenej správy, ak
a) nastali skutočnosti podľa odseku 1 a obec nezaviedla ozdravný režim,
b) po skončení hospodárenia v ozdravnom režime trvajú skutočnosti podľa odseku 1, a to podľa zistení ministerstva financií alebo na základe oznámenia
1. starostu,
2. hlavného kontrolóra obce,
3. audítora,
4. veriteľa obce alebo
5. štátneho orgánu.
uvedený stav by som nenazval zdevastovaním, a ak taký stav aký si Ty použil výraz nastal na to je polícia a ...
Čo chceš zneniť na tom zákone ?
nemusíš súhlasiť s mojím názorom, ale pravdepodobne iné riešenie nie je
A keď pozrieš jednotlivé ustanovenia zákona je to podľa mňa pre obec vždy prijateľnejšie, ako keď ju má riadiť nejaký *****.
Potom aj záujem o jej riadenie zo strany takých indivídiuí nebude, ale nevylučujem vznik problému či takú obec niekto vôbec bude chceť spravovať
Odporúčame