Čo by tam robili...? Však nič poriadne robiť nevedia, len ľudí okolo seba na51erať.
Čo by tam robili...? Však nič poriadne robiť nevedia, len ľudí okolo seba na51erať.
Nadpis článku klame, ten z Horehronia nebol jediný.
Už vyše osemsto rokov sa to tu snažím ľuďom vysvetliť a stále mi neveria :-(
Ej, bisťu, veď my tým Angľikáncom ukážeme, ako sa po kostoľe hvízda!
My už od rána borovičke zhusta popíjame, slaňinkou výdatňe zajedáme a nie ako hen tá žobrota tam za kanálom akýmsi o piatej čaj chľípkame, sušienke zobkáme!
Správa predložená Európskej komisii hovorí o nedostatočnej pripravenosti domácností a civilnej infraštruktúry na nepredvídanú krízovú situáciu.
...tou môže byť čokoľvek od hurikánu, cez pandémiu až po pád meteoru.
Keďže možnosť ruskej agresie je momentálne hrozbou najzjavnejšou a do istej miery stabilnou, tak ju správa podáva ako vhodný príklad.
Pokiaľ však niekto potrebuje mať na to, aby svoju domácnosť vybavil na prežitie minimálne na obdobie 72 hodín, pred sebou hrozbu jadrového útoku, tak nech sa páči: osobne som však toho názoru, že možnosť náhleho zlomu v časopriestorovom kontinuu, z ktorého sa vyvalia hordy mongolských bojovníkov, či náhla pandémia novej morovej baktérie môžu byť taktiež vhodnými alternatívami.
Normálny človek domácnosť vybavenú na prežitie troch dní má ale aj bez zjavného dôvodu, alebo sa o to aspoň snaží.
Na druhej strane je však faktom aj to, že mnoho domácností túto možnosť nemá z objektívnych príčin: trebárs chudoba.
Iní zasa na to kašlú, z ľahkovážnosti.
No a logicky človeku napadne otázka, ak teda píšeš, že " na webstránke Slovenskej asociácie novinárov /SAN/, kde sme v poslednom čase uverejnili viacero kladných príspevkov o Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch," čo teda ono MY presne znamená.
A ešte si dovolím aj jednu poznámočku v súvislosti so Slovenskou asociáciou novinárov:
nebyť toho, že si spomenul webovú stránku SAN, tak by mi nenapadlo sa tam pozrieť, ale keď už teda som si otvoril odkaz na lište "Aktuality", tak by ma zaujímalo či si si sprivatizoval SAN, keďže 18 článkov z posledných 20tich je uverejnených pod tvojím menom.
To je podiel 90%, konštatujem, že vskutku plodný si ty človek.
Dve veci:
1.) "Aj v tom najlepšom z pripravených scenárov totiž bude v roku 2030 na jedného lekára pripadať približne o 23 percent viac seniorov nad 70 rokov ako v roku 2021. V pesimistickom scenári ide dokonca až o 40-percentný nárast. Napriek vyššiemu celkovému počtu lekárov tak jeden lekár bude musieť v priemere pracovať viac." https://zdravotnickydennik.sk/2024/05/zdravo…
2.) rok 2011: "Hlasovanie o novele zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá okrem iného ruší transformáciu nemocníc na akciové spoločnosti a zvyšuje lekárom platy, ukázalo, že pravici ide len a len o privatizáciu nemocníc. Na dnešnom brífingu to vyhlásil líder Smeru-SD Robert Fico. ... Pozmeňujúci návrh Richarda Rašiho (Smer-SD), ktorý znamená zrušenie transformácie nemocníc na akciové spoločnosti..." https://www.ta3.com/clanok/4863/fico-ukazalo…
Hraješ sa na rozhľad, ale nie si veru v obraze:
"...Aj v tom najlepšom z pripravených scenárov totiž bude v roku 2030 na jedného lekára pripadať približne o 23 percent viac seniorov nad 70 rokov ako v roku 2021. V pesimistickom scenári ide dokonca až o 40-percentný nárast. Napriek vyššiemu celkovému počtu lekárov tak jeden lekár bude musieť v priemere pracovať viac." https://zdravotnickydennik.sk/2024/05/zdravo…
...a preto tvrdím, že lekári pribúdajú pomaly.
Čo sa týka tlaku na prechod na akciovky, tak ten je len útržkom z celej mozaiky tlaku na privatizáciu zdravotníctva, trvajúceho cez 30 rokov. Pokiaľ si si úvahy o akciovkách nikdy nevšimol, tvoja vec, ale pozri si toto: https://www.google.com/search?q=nemocnice+ak…
V prvom rade mi nie je jasné, či tento svoj text myslíš ironicky alebo vážne.
Ak ho myslíš ironicky, tak záver zmysel dáva. Ak ho ale myslíš v tom zmysle, že otázka z nadpisu je určujúca a teda bez použitia otáznika ako veta oznamovacia by bola úprimná (teda v zmysle "Toto je ďalšou provokáciou voči Putinovi"), tak záver textu to úplne popiera a je výsmechom nadpisu.
Týmto všetkým chcem povedať: ak niečo v texte myslíš ironicky, tak to dávaj viac najavo. Ak niečo ironicky nemyslíš, tak rozmýšľaj viac nad zmyslom viet.
Och, to je vskutku geniálny nápad!
...a budúci študenti medicíny budú odchádzať zo strednej rovno študovať do zahraničia, aby sa tomu vyhli.
Noví lekári pribúdajú kvôli odlivom do zahraničia len pomaly a komplikovaný systém premeny medika na lekára to celé ešte viac spomaľuje, pôsobí demotivujúco, provokuje k ďalším odchodom za hranice. Ustavičný tlak na privatizáciu zdravotníctva, najnovšie v podobe návrhu na premenu nemocníc na akciovky, vec ešte viac zhoršuje.
Otázka rastu miezd je v tejto veci nepodstatná. Lekárske odbory vo svojom postoji majú pravdu.
Pridávam jeden z argumentov na stranu "NIE": https://hnonline.sk/svet/96155883-v-juhokore…
Možno ťa už ten kotlár mal plné zuby.
"Logika nepustí! Takže pre USA je každý nový vojnový konflikt v Európe vítaný… Svedčí o tom aj najnovšia správa, že Putin je údajne pripravený zaútočiť na ďalšiu krajinu!"
:-)
Pre USA je každý konflikt v Európe vítaný, o čom svedčí aj správa o tom, že Putin je pripravený zaútočiť na ďalšiu krajinu.
...lebo veď logika nepustí.
Ale ja si srandu nerobím.
Fakt som presvedčený, že jedného dňa budú liptáci a kotlári dílovať zaručené detoxikačné produkty na odbúranie "toxickej mRNA vakcíny",
ich priaznivci v tom nebudú vidieť žiaden rozpor a budú ďalej nadávať na farmaceutickú lobby, zarábajúcej na "falošnej pandémii".
Načo kladie otázky, tam nech tie svoje múdra hodí na papier a publikuje en bloc.
Tentokrát to je horšie:
tento veľkosedliak má medicínsky štempeľ a mandát od premiéra.
Antivax jehovista.
Buduje si sektu.
Skôr či neskôr začne ľuďom ponúkať 100%né bio prírodné produkty určené na mRNA detox.
Odporúčame