Nemá vari šéfka KOZ v popise práce aj pokiaľ možno čo najširšiu verejnú propagáciu činnosti odborového zväzu?
Nemá vari šéfka KOZ v popise práce aj pokiaľ možno čo najširšiu verejnú propagáciu činnosti odborového zväzu?
Zaujímavé slová od niekoho, kto sa opakovane necíti byť urazený tým, že od kultúrneho fondu nedostal príspevok na vydanie knihy.
Práve v takej chvíli by som očakával, že sa postaví a povie: "Nesúťažme medzi sebou toľko, nesnažme sa byť stále lepší, rýchlejší, úspešnejší, múdrejší, bohatší ako iní. Jedine čo má v našich životoch zmysel, aby sa každý z nás snažil každý deň byť lepší, ako bol včera. Venujte sa najmä tomu čo je pre nás podstatné: našim životom, nášmu napredovaniu, nášmu zušľachťovaniu seba samých."
Myslím, že práve fond na podporu kultúry mu ponúkol presne túto šancu.
Majdan predsa nikto organizovať nemusel, ak by dnes Fico s Pellegrinim vyhlásili, že od 1.1.2025 Slovensko vystupuje z NATO a EÚ, tak máš v uliciach ešte dnes večer spontánne povstanie, hoci tomu mnohí z týchto ľudí neveria, možno aj vrátane teba. Veľa ľudí by si uvedomilo, či im stojí zato skúšať vymeniť nízky dôchodok v eurách za ešte nižší v rubľoch.
Čo sa týka toho upaľovania v Odese: dve skupiny sa ohadzovali molotovmi a jedna z nich bola zatlačená do budovy. Vieš aj o tom, že aj tí z budovy naďalej hádzali molotovy smerom von? Ak by bola situácia skončila obrátene, tak tam upália tých z druhej strany, pretože tak bola vec vyšpičkovaná na oboch stranách, ale o tom ti tiež nikto z okolia nepovie.
(pokračovanie--)
Ak by Rusi zaútočili výlučne ne východné oblasti Ukrajiny, tak nepoviem ani slovo, keďže už od roku 2014 kontinuálne tvrdím, že Krym a východ Ukrajiny sú cieľom ruskej oligarchie a títo ľudia Kyjevu nedajú pokoj, kým ich neobsadia.
Problémom z môjho pohľadu teda je, že kvôli východným oblastiam začali putinovci molestovať oblasti západné, kvôli Donbasu zaútočili na Kyjev a to je presne to svinstvo, ktoré Ukrajinci Rusom nikdy neodpustia.
Kvôli tomuto bude nejaký mier chimérou. pokiaľ sa Rusko nevzdá snáh o ovládnutie západnej Ukrajiny, či fyzicky, či bábkovou vládou, tak Ukrajinci nikdy "mier" nepripustia.
Pokiaľ Putin nechá Kyjevu voľnú ruku a nebude sa viac starať do ich snáh o členstvo v NATO a podobné veci, do ktorých mu nič nie je, keďže svoje "nárazníkové pásmo" by už mal obsadené, tak politický mier problémom nebude, hocijako inak to ešte dnes oficiálne Kyjev stavia.
Faktický mier tam už v úplnosti nebude nikdy, veľká časť Ukrajincov toto Rusom neodpustí.
O moju pomýlenosť predsa nejde, sledujem vývoj faktov a nešpekulujem o tom, ako by som ich mal zmeniť.
NATO sa tlačilo na východ Európy, stále bližšie k ruským hraniciam, a to je fakt. Rusko na to nikdy nejako dôraznejšie neodpovedalo, a to je tiež fakt. Rusi sa snažili vytvoriť na Ukrajine bábkového prezidenta z tých, ktorí si tam ľudia zvolili a keď to ľuďom došlo, tak prezidenta z krajiny vyhnali, aby tým dali najavo, že nechcú ísť na Východ, a to je tiež fakt.
Čo teda robia putinovskí Rusi...? Zaútočili na Ukrajinu vo chvíli, kedy sa už na to cítili, keďže videli, že inak neobsadia východné oblasti Ukrajiny, ktoré sa k Rusku odjakživa prikláňali.
To hnusné na tom všetkom je, že na to doplácajú ľudia z Ľvova, ktorým boli nálady a úvahy východných Ukrajincov v podstate vždy ukradnuté, podobne, ako sú ukradnuté stropkovské sentimenty Bratislavčanom.
Mám dojem, že chceš niečo povedať ale nevieš presne sformulovať čo: obsahu nevieš dať formu, myšlienkam článok. Uznávam, občas je to ťažké, robiť sám sebe si psychoanalýzu, vytiahnuť z hmly podstatu.
Veď aj v Montane máš nádhernú prírodu, aj v oblasti východnej Sibíre, takže o to ti nejde. Hovoríš o "životnom štýle", ale mám skôr dojem, resp. odhadujem, že v princípe máš na mysli socioekonomické podmienky, a tie sú z trojice štátov Kanada, USA, Rusko najviac podobné európskemu sociálnemu IDEÁLU v Kanade. preto ti to vyšlo takto.
To, čo sleduješ, je, do akej miery sa USA svojimi socioekonomickými štandardmi približujú európskemu ideálu sociálneho štátu.
Otázne však je, do akej miery sa mu približuje hoci i len Slovensko.
Čiže ak by som si za príklad zvolil reportáž z Vorkuty a rozobral vplyv užívania vodky na populáciu, tak by som hádam taktiež mohol hovoriť o ruskom životnom štýle, ktorý nám nemôže byť príkladom. Pretože ak by som hovoril o predmestiach Petrohradu či o nočných kluboch Moskvy, tak by som možno natrafil na "americký štýl" a boli by sme pri tom istom. A čo tradičný slovenský štýl života na kopaniciach?
Ak by som bol vyslovene proamerický, tak by to znamenalo, že musím byť proamerický bez ohľadu na osobu prezidenta a jeho politické názory. Mám snáď hovoriť o vyslovene proruských názoroch takých ľudí, ktorí by iných prezidentov než Putina v úrade nezniesli?
Ukrajinci si bránia svoju krajinu a požiadali zahraničie o pomoc. Bludy o Johnsonovom vplyve predsa nemôžu zmeniť nič na tom fakte, že Ukrajinci nebojujú za nejaký osobný názor nejakého Zelenského, ale proti agresorovi, ktorý zostane z pohľadu histórie agresorom už navždy.
Nepodporujem smrť, ale právo krajiny na obranu na svojom území.
Mesto New York je komplet celou Amerikou, ak už teda posúvaš ďalej marihuanové zážitky, ktoré si z z tohto mesta priniesol istý Slovák? Zachytil som ten rozhovor taktiež, išlo o zážitky priamo z New Yorku, ktoré je tým najkozmopolitnejším a najslobodnejším zo svetových miest, so všetkým pozitívnym i negatívnym, čo s tým súvisí.
Ak teda podľa tvojich údajov ročne zomrie v USA na predávkovanie liekmi 100.000 ľudí v krajine s 350 miliónmi obyvateľov, tak čo teda povieš na tento údaj z roku 2019: "Ročne skončí v nemocniciach na Slovensku viac ako 2000 detí pre akútnu otravu, upozorňuje Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) na webovej stránke projektu Lieky s rozumom." https://www.teraz.sk/slovensko/otrava-liekmi…
O príčinách ruskej agresie na Ukrajine samozrejme môžeš vykladať čokoľvek, ale stále je to o tom, že Rusov nikto nenútil zaútočiť z Bieloruska priamo na centrálne oblasti okolia Kyjeva a raketami ostreľovať západné mestá Ukrajiny.
Tak je. Prieskumy posúvajú ďalej len informácie v prieskumoch od abonentov zozbierané, nie informácie v prieskumoch abonentmi utajované.
Problémom je, že tzv. slovenská sociálna demokracia (ktorá už fakticky ani nie je sociálnou demokraciou, keďže stratila internacionalistické atribúty socdem, ale pôsobí skôr dojmom národných socialistov) svoju spoločenskú úlohu nezvláda a sama sa stáva destabilizujúcim, rozkladným článkom spoločnosti. Neupevňuje hodnoty, ktoré by mali spoločnosť stmelovať, ale sama do spoločnosti vnáša prvky, ktoré priamo samú podstatu spoločnosti spochybňujú (trebárs dôveru v ústavný systém či úlohu médií).
Zatiaľ som ešte nikdy od nikoho nepočul, že by sa pred akýmikoľvek polarizovanými voľbami rozhodoval v prospech jednej z názorových strán výlučne podľa prieskumov verejnej mienky.
Áno, možno sa niektorí aj rozhodujú podľa umiestnenia v prieskume povedzme medzi PS a KDH na jednej strane spektra a medzi Smerom a Hlasom na druhej strane spektra, ale to je asi tak všetko.
Podobne tak sa v USA štatisticky zanedbateľná časť registrovaných voličov rozhodovala medzi Trumpom a Harrisovou len podľa prieskumov. Tie voľby bolo totiž natoľko polarizované, že takto postavená úvaha -- rozhodovanie sa podľa prieskumov -- by bol v tomto prípade čistý nezmysel. Mnohých prieskumy skôr ešte viac vnútorne motivovali.
Aký má zmysel rozmýšľanie o význame prieskumov verejnej mienky v dobe maximálne polarizovanej spoločnosti?
Odpoveď znie: žiadny.
V maximálne polarizovanej spoločnosti sa volič rozhoduje dávno pred voľbami a výber redukuje na otázku hrozby prepadnutia voličského hlasu a porážku protistrany.
Za Zory si, pouličná! (voľne inšpirované dielom Majstra)
---
Poď!
Darujem ti zopár cigariet
Keď pôjdeš so mnou za roh za Zory
Potom pripáliš si a ciga zahorí
Tiež zahorím a zmiznem za hory.
-
Tu z fľaše čuča mi rubín nalej
Nech nohy zmenia sa mi na vosk
Zasa bude mi zle z lásky nestálej:
Za Zory láska a čučo za bozk.
-
Zrána nám víchor schladí čelá
Noha sa rosou zarosí.
Zatrasie kosou Smrtka smelá
A Kosou mráz nás vykosí.
-
Olympských bohov poznáš veľa.
Však čo pomôže ti bohov chór,
ak žobrať si síce neraz chcela
však vždy skončilo to sťa zlý fór.
-
Si stará, milá moja, láska,
i ja som už len starý kôň.
Ajhľa, tu! Ďalšia vráska!
Kde otvárak mám, skoč mi poň!
-
Dnes zas do nosa dáme si.
Nech nám svet chvíľu závidí.
Chlast mysli stiahne závesy
a myseľ zlý svet vôkol nevidí.
Šimečkova kritika do radov podporovateľov nepriateľa študentských slobôd a internetového kritika brutálnych policajných metód používaných proti Slovákom, ktoré priam volajú po spravodlivej trestnoprávnej a politickej satisfakcii kdekoľvek inde, len nie vo vlastnej krajine, sa zjavne neminula cieľom.
Môže sa to prihodiť každému, že v názve svojho textu urobí hrubú gramatickú chybu:
ale aby ju autor neodstránil ani po desiatich hodinách, počas ktorých sa naváža reakciami plnými ďalších a ďalších gramatických chýb do iných diskutérov hodnotením ICH intelektu, tak to už je naozaj na pováženie.
Príslušníci polície nie sú radoví občania.
To áno, ale ako tentokrát veľmi správne píše tento automatický prekladač, tak len v tom prípade, ak Donaldove návrhy budú v súlade s kremeľským plánom osídľovania ukrajinského územia Rusmi.
ferro:
Aký "bezstarostný študent"...? Podľa článku si mal v roku 1989 cca 23 rokov. Trebárs ja som mal vtedy 14 a bol som rád, že nebudem musieť chodiť na nejaké debilné schôdze SZM, na ktoré by som aj tak nechodil. Komoušov som mal plné zuby, tvárili sa ako bohovia, nadľudia, a kašľali trebárs na rastúce problémy s environmentálnou záťažou. Pamätáš sa trebárs na Kecerovce a na to, ako vtedy Košičania reagovali...? Lebo ja sa pamätám, ty bezstarostný študent :-D
Odporúčame