Zaujímalo by ma, ako by reagovali ľudia s názormi podobnými názorom v tomto blogu,
keby vznikla nová Železná opona so Slovenskom na západ od nej.
Ale zasa na druhej strane, ani taký geopolitický obrat Slovenska o 180°, teda zo Západu na Východ, pri ktorom by neskoro prišli na to, že
1.) aj tak z toho nakoniec nemajú žiaden osobný prospech,
2.) pri pohľade na nutné zmeny v dôchodkovom systéme pri prechode z eura na "zlatý rubeľ" by im naplno došlo, čo bod 1. v praxi znamená,
by hádam nebol z historického hľadiska tak celkom na škodu.


