Ja by som bol zvedavý, že ako by ten Hletko a jemu podobní "odborníci" mudrovali, keby sa dostali do podobnej situácie, v akej sa ocitli tí dvaja turisti, alebo tí ľudia v Liptovskom Mikuláši . Ako by sa im páčilo, keby ich zahnal medveď do bezvýchodnej situácie, ako tú bieloruskú turistku , alebo, keby ich poškriabal svojimi pazúrmi, ako tých ľudí v Liptovskom Mikuláši. Medveď nepatrí do cirkusu, ani do blízkosti ľudských sídiel, ale do hlbokého lesa a počet medveďov musí byť regulovaný, ako sa to deje v severských krajinách, aby ich bolo iba toľko, aby si v našich lesoch našli dostatok potravy a neboli odkázaní na kontajnery s odpadkami. Zníženie počtu medveďov u nás, je koniec koncov, v prospech tých medveďov. Tak, ako roľník chová toľko domácich zvierat, pre koľko má dostatok potravy, tak aj medveďov musí byť iba toľko, koľko ich dokážu uživiť naše lesy.

