Ak by si mal spomenúť všetky vojny, ktoré viedli USA iba po druhej sv. vojne, tak by bol ten zoznam strašne dlhý. Ak by si však chcel napśať, že ktoré z tých vojen Američania vyhrali, tak by sa ti ten zoznam poriadne skrátil. Okrem miniatúrneho ostrovného štátu Grenada, ktorý nemal ani jedného vojaka, a ktorý USA obsadili, si ja, na ich iné víťazstvo nepamätám. ZSSR prehralo vojnu s Fínskom? Kedy, že o tom ani Fíni nevedia ? Japonskú vojnu cárske Rusko skutočne prehralo, ale že by bolo medzi porazenými krajinami po 1. sv. vojne, to je pre mňa novinka. Hovorí ti niečo boľševická revolúcia , Brest - litovský mier a kontrarevolúcia ?

