Strely ATACMS sú výraznou hrozbou pre Rusov, môžu zmeniť situáciu na bojisku. USA ich poslali tajne
Ďalšia zbraň, ktorá v tom lepšom prípade iba o pár dní predĺži túto nezmyselnú a úplne zbytočnú vojnu a v tom horšom prípade, môže vyvolať ruskú reakciu, ktorá sa Ukrajincom nebude páčiť. Rusko môže prejsť k podobnému spôsobu vedenia vojny, ako veľa razy ukázali USA. Môžu zničiť pár ukrajinských elektrární, môžu poškodiť, alebo úplne zničiť ukrajinský telekomunikačný systém a napríklad by mohli zničiť aj mosty cez Dnepr. Aj keď pravdepodobne nebudú bombardovať veľké ukrajinské mestá, ako je Charkov, Dnepr, či nedaj bože Kyjev, môže byť ruská reakcia pre Ukrajincov, či skôr pre obyvateľov Ukrajiny, veľmi bolestná. Vyplnenie záväzkov z Minsku, by vyšlo Ukrajinu oveľa lacnejšie. Donbas by jej zostal , iba by mal určitý stupeň autonómie a prišla by len o Krym. Milióny ľudí by neodišli do zahraničia, nebol by zničený ukrajinský priemysel a ukrajinské rodiny, by neprišli o státisíce svojich synov a otcov a na Ukrajine by neboli vojnoví invalidi.