Čítal som rozhovor s jedným z ukrajinských vojakov, ktorí prešli výcvikom u nás, na Lešti. Povedal, že hlavnou časťou toho výcviku bolo politické premývanie mozgov, že musíme poraziť Rusko, ubrániť Ukrajinu , atď. Prakticky nič, čo by vojakovi pomohlo prežiť na fronte, nebolo témou toho "výcviku" . Ťažko môžu inštruktori z krajín NATO cvičiť ukrajinských vojakov, keď sa sami nikdy nestretli v boji proti rovnocennej armáde. Ruská armáda, to nie sú afgánski pastieri oviec a kôz.


