RTVS si do diskusie pozvala iba „fašistov“: Mimoriadne vydanie. Uhríka sa pokúsil zastaviť historik Kamenec
Pokiaľ je mi známe, tak na Slovensku nikto neglorifikuje príslušníkov SS , alebo príslušníkov POHG, ktorí sa po vypuknutí Povstania, zúčastnili spolu s príslušníkmi nemeckých protipartizánskych kománd, vypálenia niekoľkých slovenských dedín a masakrovaní ich obyvateľov. Napriek tomu, sú u nás ľudia, ktorí nálepkujú niektoré naše politické strany, ako fašistické. V susednej krajine, dochádza ku oslavovaniu činov príslušníkov UPA, ktorí sa aktívne zúčastňovali zabíjania tisícov občanov židovského pôvodu v Kyjeve, v lokalite Babin Jar. Tak isto sa tam oslavujú bývalí príslušníci SS divízie Halyčina, ktorí sa síce veľmi nevyznamenali v boji proti sovietskej armáde, ale zato boli "úspešní" pri potláčaní Povstania. Nášho, Slovenského národnéhpo povstania. Možno pán Kamenec proti glorifikácii Banderu, Šuchuchieviča a iných ideológov a veliteľov UPA a SS divízie Halyčina protestoval, ale musel to byť tichý protest, lebo som o ňom nikde nepočul a ani nečítal.