Leniví a usilovní diletanti. Komu pripísať fiasko pri rokovaní o rope?
Čo mohol ten Sulík dojednať, keď v tom Bruseli ani nebol? V Bruseli, na veledôležité jednanie o rope, išiel superdiletant Heger, ktorý už dlhší čas, spolu s Čaputovou, vehementne presadzuje čo najskoršie oddelenie sa od ruskej ropy a plynu . Išiel jednať o niečom, čomu ani za mak nerozumie a ak by si to priznal, tak by na to jednanie poslal niekoho, kto sa v tej problematike vyzná. Išiel tam sám a okrem toho, že sa zosmiešnil snahou presvedčiť Orbána o nutnosti ožobráčiť svoju krajinu, s čím ten samozrejme nesúhlasil, tak neurobil pre Slovensko vonkoncom nič, čo sa aj dalo čakať. Do problému s ropou, sa zapojil aj Matovič, ktorý osobne jednal so Slovnaftom a vraj všetko dojednal, čo v zápätí Slovnaft poprel. Sulík pochybil iba v tom, že sa nedokázal ubrániť zasahovaniu Matoviča, Hegera a aj Čaputovej, do svojej kompetencie a že už dávno nevystúpil, so svojou stranou, z tejto nemožnej koalície a vlády.