Litovský minister pre Foreign Policy: Rusko na Ukrajine nemusí prehrať
Obdivujem toho pána ministra, za jeho objav, že Rusko, na Ukrajine, nemusí prehrať. Samozrejme, že nemusí, nikto ho k tomu nemôže nútiť, aby prehralo. Nakoľko terajšej ukrajinskej vláde vadí, že minimálne polovica obyvateľov Ukrajiny používa v dennej komunikácii ruský jazyk, prípadne suržik, tak by tej ukrajinskej vláde nemalo vadiť, že sa o to ruskojazyčné obyvateľstvo, o jeho školstvo a kultúru, chce starať Rusko. Sám pán Porošenko, nie jeden raz verejne vyhlasoval, že Rusi, či ruskojazyční Ukrajinci, nevedia nič robiť. Teda, ak sa o tých ľudí, čo nevedia nič robiť, postará Rusko, malo by to byť na prospech Ukrajiny. Horšie a smutnejšie pre Ukrajinskú vládu je to, že s tými obyvateľmi, pravdepodobne odídu od Ukrajiny aj najpriemyselnejšie a poľnohospodársky najprodukčnejšie časti Ukrajiny, spolu so všetkými ukrajinskými prístavmi.