Členstvo v EÚ, by bola pre Ukrajinu katastrofa a pre EÚ, tiež. Ešte horšie by bolo, keby Ukrajinu vzali aj do NATO. Jediné, čo Ukrajina naozaj potrebuje, nie sú zbrane, ale mier. Ak sa táto vojna bude predlžovať, môže Moskva prijať rozhodnutie o prechod vojny na americký spôsob , teda plošné bombardovanie , čo zažili obyvatelia Juhoslávie, Iraku,Lýbie, Afganistanu a čo si určite neprajú zažiť Ukrajinci. Mierové jednania, sú jedinou cestou k upokojenia situácie na Ukrajine. Terajšia ukrajinská vláda, na mierové jednania, nie je pripravená.


