Nemám vôbec nič proti štvorkolkám, ale nedokážem pochopiť, pre kýho andela sme ich kupovali v štáte. ktorý nie je členom EÚ. To mi niekto chce vážne tvrdiť, že tieto srandavozítka , s púštnou kamuflážou sa nevyrábajú v žiadnom členskom štáte EÚ ?
Nemám vôbec nič proti štvorkolkám, ale nedokážem pochopiť, pre kýho andela sme ich kupovali v štáte. ktorý nie je členom EÚ. To mi niekto chce vážne tvrdiť, že tieto srandavozítka , s púštnou kamuflážou sa nevyrábajú v žiadnom členskom štáte EÚ ?
Nezabudni, že v Kosove je druhá najväčšia vojenská základňa USA , mimo územia USA, teda Bondsteel.
Autor článku pozabudol uviesť, že Kosovo vyhlásilo svoju nezávislosť bez referenda a po dlhotrvajúcich leteckých a raketových útokoch, vedených najmä USA, najmä proti civilnej infraštrukúre Srbska. Taktiež mohol autor článku spomenúť, že ani Slovensko nezávislosť Kosova, presnejšie , nezákonné oddelenie Kosova od Srbska , neuznalo .
Napísať meno ukrajinského mesta Ščastia takým spôsobom , ako to predviedol autor tohoto článku, si vyžaduje absolvovania dajakého špeciálnejšieho školenia, kde je abonentom odobraný zdravý rozum. Ak teda chcel byť autor ,,svetový,, , tak by to mal napísať v tvare Shchastya a ak by bol normálny, tak by napísal Ščastia. A ešte by som sa rád spýtal, že koľko obetí stála antiteroristická operácia Ukrajinu a koľko pri tej operácii bolo zabitých občanov DNR a LNR. Nepísať, že si vojna s Ruskom vyžiadala už 13000 obetí, je ďalším nezmyslom, lebo žiadna vojna medzi Ukrajinou a Ruskom neprebieha. Od prvého júna však začne prebiehať vojna ekonomická, teda Rusko odpovie na rusofóbsku politiku Ukrajiny ukončením dodávok ropy a ropných výrobkov a i energetického uhlia . Uvidíme, ako sa s tým Ukrajina vyrovná.
Tatran-sk , ale v ponímaní toho Kisku , znamená úzka spolupráca to, že ja poskytnem svoju tvár na bilbordy a sem- tam , niekde položím kyticu kvetov, alebo veniec a vy makajte ako zjednaní. Sem, tam, vás za to poklepem po rameni.
Takže, podľa teba, milý chlapče, si pani Čaputová, rozvedená samoživiteľka, našetrila zo svojho platu peniaze na volebnú kampaň sama , bez akéhokoľvek sponzora . Ak si to naozaj myslíš, tak tomu ver. Ver aj tomu, že teraz, po zvolení za prezidentku, sa nebude musieť svojmu sponzorovi náležite odvďačiť. Je to to isté, ako keď si požičiaš peniaze v banke. Aj tej nestačí, keď jej ich vrátiš, ale musíš platiť aj úroky.
Teraz nás už nikto neokráda, tak prečo nestaviame nové byty , cesty, nemocnice, fabriky a iné , takým tempom, ako keď sme boli tak nehorázne okrádaní?
Kalific , ak vieš o efektívnejšom a lacnejšom spôsobe výroby palív, mazív a iných výrobkov, ako z ropy, tak si to dal patentovať, bude z teba miliardár.
Shark, aby bolo jasné, to neboli žiadne vojenské lode v pravom zmysle slova. Boli to dva malé strážne člny a jeden remorkér , Ukrajina totiž žiadne vojenské lode nemá. Ich flagman Hetman Sagajdačij hrdzavie neschopný plavby v Odese a jediná ponorka , Zaporožije je privarená k prístavnému zariadeniu v Sevastopole, lebo keby privarená nebola, potopila by sa . Okrem toho, ako je ti známe, keď Ukrajinci v septembri dodržali podmienky plavby lodí v Kerčskom prielive, bolo všetko v poriadku a tie lode sú aj teraz v Berďansku. Bolo však treba vyvolať medzinárodný škandál, tak ho Porošenko vyvolal a tí námorníci majú skrátka smolu. Tak, ako stojí ruská rybárska loď Nord v Berďansku, tak budú i naďalej stáť ukrajinské v Kerči.
O všetkom rozhodujú zákulisné dohody a peniaze vrazené do médií . Keby voľby o niečom rozhodovali, tak by boli už dávno zrušené. To som si nevymyslel ja, to je citát .
Tomu pánovi z Popradu je zrejme jasné, že férovým spôsobom sa do parlamentu dostať nemôže, tak sa tam zrejme chce dostať po chrbáte Čaputovej . Zrejme by sa rád stal členom vedenia tej jej politickej strany a takto, potichúčky a bez práce sa chcel prešmyknúť do parlamentu. Prípadne založí tú svoju partaj a s tou Čaputovej stranou urobí koalíciu. Sám, pri svojej príslovečnej ,,pracovitosti,, , totiž nie je schopný okrem ohovárania vlastného štátu , urobiť zhola nič.
Rusko k nám určite nedováža železnú rudu z ukrajinského Krivého Rohu , ale z niektorej zo svojich železnorudných baní.
HiroSK , tie sankcie sa týkajú najmä obchodu. Ich cieľom je čo najviac poškodiť hospodárstvo EÚ a našu spolupráci s Ruskom. Nie spojenie, ale vzájomne výhodné obchodné vzťahy . Spolupráca štátov EÚ a Ruska je to, čo sa našim spojencom vôbec nepáči, lebo by to hrozilo zavedením do života myšlienky Charlesa De Gaulla , teda vzniku Európy, od Lisabonu po Vladivostok . Vznikol by tak ekonomický priestor , v ktorom by boli nevyčerpateľné zásoby ruských surovín všetkého druhu, vysokorozvinuté technológie EÚ a v neposlednom rade silná ruská armáda. Bol by to veľmi silný konkurent USA, preto sú tu tie ekonomické sankcie, ktoré však už začínajú kritizovať i veľmi vysokopostavení politici krajín EÚ.
Ja neviem, že kde stojí pani Čaputová, ale ja som doma a ak aj pôjdem dnes von, tak sa volebným miestnostiam širokým oblúkom vyhnem .
By ma zaujímalo, že koľko promile alkoholu v krvi, či skôr krvi v alkohole mal ten nikým nevolený Juncker, keď taký nehorázny nezmysel vypustil zo svojich úst. Aké skolabovanie Rakúska a Maďarska? Keby fungovali šengenské hranice, tak nikoho by ani nenapadlo sa do Európy trepať.
Ja som nepovedal, že dôverujem Nemecku a Francúzsku, iba som povedal, že lopta je na ich strane. Že je na nich, a jedine na nich, či sadne Zelenský za stôl s predstaviteľmi DNR a LNR, alebo nie. Rusko s ním nemá o čom jednať. Krym je uzatvorená záležitosť . Na otázku novinára, že čí je Krym, odpovedal Lukašenko protiotázkou - koľko ukrajinských vojakov padlo pri obrane Krymu? Ani jeden . To, že majú niektorí obyvatelia Donbasu ruský pas, z nich nerobí ruských občanov , iba majú všetky výhody, ktoré majú obyvatelia RF. Zelenský to zrejme chápe, preto tvrdí, že s Ruskom jednať nebude. Putin už dávnejšie povedal, že so Zelenským a ani s nikým iným, o Donbase jednať nebude, takže v tomto bode panuje vzácna zhoda. V Minských dohodách sú ako strany konfliktu uvedené Ukrajina, DNR a LNR. Žiadne Rusko, Žiadne Francúzsko a Žiadne Nemecko .
S kým by mal rokovať? Keď si prečítaš text dohody z Minska, tak z neho vyplýva, že Ukrajina musí jednať s republikami Donbasu . S Ruskom vôbec nie je o čom jednať, snáď iba o skončení rusofóbnej histérie zo strany Ukrajiny a o obnovení všetkých vzťahov medzi Ukrajinou a Ruskom. Keďže teraz, keď má veľa obyvateľov Donbasu i ruské občianstvo , neexistuje žiadna iná cesta k uregulovaniu situácie na východe Ukrajiny, iba cesta dohody, medzi DNR a LNR na jednej strane a Ukrajinou na strane druhej. DNR a LNR sú na jednanie pripravené, takže je na Nemecku a Francúzsku, aby prinútili Ukrajinu sadnúť za jednací stôl a jednať nie s Ruskom, ale s DNR a LNR. A s kým má Ukrajina problém? Iba sama so sebou, s nikým iným.
Fry2 , prečo si myslíš, že by mal rokovať s Ruskom? Veď garantami Minských dohôd sú Francúzsko, Nemecko a Rusko. Rusko ani prstom nepohlo v podpore Porošenkovom vedeného ukrajinského režimu, ktorý celý problém, okolo Donbasu predsa vytvoril. Naopak, Nemecko, Francúzsko a najmä USA , podporovali Porošenka, dnes už obvineného z mnohých zločinov, zo všetkých síl . Prehliadali porušovanie práv národnostných menšín na Ukrajine, rozkrádanie štátneho majetku, porušovanie volebných zákonov , nehoráznu korupciu atď. Ak z niekym má Zelenský hovoriť o zmene pomerov na Donbase, tak sú to v zmysle dohôd z Minska DNR a LNR , ale rozhodne nie Rusko. Inak, nikto Ukrajine nepchá prachy, všetko sú to iba pôžičky, za veľmi nevýhodných podmienok pre Ukrajinu. Zelenský bude mať veľký problém aj s tým, ako tie pôžiočky, či aspoň úroky z nich, začať splácať.
Je treba ešte pripomenúť, že Ukrajina sa podpísaním dohôd z Minska, dostala do neriešiteľnej situácie. Keď ich začne plniť, ako sa zaviazala, tak sa Ukrajina rozpadne na viacero podobných štátov, ako sú DNR a LNR a ak ich nezačne plniť, tak sa stane terčom kritiky garantom tých dohôd, teda Francúzska, Nemecka a Ruska. Vojenské riešenie návratu Donbasu je už nemožné, lebo veľa obyvateľov DNR a LNR už má pasy ruskej federácie , teda sú aj občanmi Ruskej federácie a ruská armáda môže kedykoľvek , v prípade útoku Ukrajiny, zasiahnuť na obranu svojich občanov, ako sa to stalo v Južnom Osetsku, Abcházsku i v Podnestrovskej republike.
Normálny nadpis by mal znieť, že v ZOO Bojnice sa nedeje nič zvláštne.