Priateľu,
prízvukujem, nestránim ani jednej strane. Svorne nadávame na USA, na strane druhej si nevie nik predstaviť, keby sa najdôležitejší a najväčší politicko-ekonomický systém začal rozpadávať. A určite by si to neželali najväčší oligarchovia a korporácie. Aj ten najväčší presvedčený komunista z KĽDR, Číny, čo z duše nenávidí USA, neodolá kúzlu dolára. Ani Putinovci. Preto svojimi obchodmi a investíciami v dolároch, radi prispejú na prevádzku a chod lietadlových lodí USNAVY. Globalizácia je už v takom štádiu, že sme v tom všetci zainteresovaní a nedá sa z toho vystúpiť. Ako občan, ktorý je informovaný iba do takej miery, ako mu to majitelia médií dovolia, stratil skoro všetky páky, ako by mohol ovplyvňovať dianie okolo seba.


