Keď zmizne aj posledný „cigáň“. . .
Kto nechce odísť, nech zostane. Ja nikoho nevyháňam, ja mu len nebránim odísť. Keď zostane, nech si žije, ako vie, ale nech pri tom neporušuje zákon. A myslím tým všetkých ľudí, bielych, čiernych, žltých a neviem akých. Ja, na rozdiel od teba, som za rovnoprávnosť ľudí, neuznávam diskrimináciu negatívnu ani pozitívnu.
Napr. som s kolegami minulý týždeň nadával na plynárov, ktorí istej rómskej rodine odstavili v paneláku plyn, dva roky im nezabezpečili dodávky plynu, ale pýtajú od nich peniaze za fixný poplatok, lebo nezrušili zmluvu a fixnú platbu musia platiť. Vôbec plynárov nezaujímalo, že podľa tej zmluvy boli povinní zabezpečiť rodine dodávku plynu. Vôbec som nemal problém zastať sa rómov.
Argument, že v zahraničí sa rómovia vedia prispôsobiť a tu nie, je kontraproduktívny. Prečo sa nevedia prispôsobiť tu? A ani tam to s nimi nie je také jednoduché. To by bolo ešte na dlhú debatu. Krádeže, obchod s bielym mäsom, úžera, atď. atď.