Jermak povedal Kelloggovi vo Washingtone, že Rusko musí byť silou prinútené zložiť zbrane.
Vedúci prezidentskej kancelárie poznamenal, že stretnutie s Kelloggom usporiadal so svojím tímom.
„Diskutovali sme o situácii na fronte, výsledkoch stretnutí v Istanbule, dôležitosti posilnenia sankcií voči Rusku a obrannej pomoci Ukrajine. Hovorili sme aj o deťoch unesených Ruskom,“ spomínal Jermak.
Podľa Jermaka Kelloggovi povedal, že Rusko robí všetko, čo je v jeho silách, aby zabránilo prímeriu, a že toto „by malo byť ukončené silou“.
„Ukrajina urobila všetko pre to, aby zastavila vojnu. Ak však Rusko dobrovoľne nezastaví paľbu, sme nútení viesť operácie a zničiť ich vojenský potenciál,“ napísal Jermak.
Poďakoval sa americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a celému americkému ľudu a obom stranám za podporu Ukrajiny.


