EÚ plánuje zvýšiť tlak na Rusko po rozhovore Putina a Trumpa
Európske krajiny plánujú zvýšiť sankčný tlak na Moskvu, uviedol hovorca nemeckej vlády Stefan Cornelius. Toto vyhlásenie urobil po dnešnom telefonickom rozhovore medzi ruským a americkým prezidentom Vladimirom Putinom a Donaldom Trumpom. Americký líder sprostredkoval obsah tohto rozhovoru svojim európskym partnerom, uistil pán Cornelius.„Americký prezident a európski partneri sa dohodli na ďalších krokoch. Dohodli sa na úzkej koordinácii rokovacieho procesu a snahe o usporiadanie ďalšieho technického stretnutia. Všetky strany potvrdili svoju pripravenosť poskytnúť Ukrajine aktívnu podporu na ceste k prímeriu,“ uviedol Stefan Cornelius vo vyhlásení, ktoré šírila tlačová služba nemeckej vlády. Jeho slová citujú ZDF a RIA Novosti .
Neskôr nemecký kancelár Friedrich Merz potvrdil plány EÚ pokračovať v tlaku na Rusko. Na sociálnej sieti X napísal, že sa na tom Európska únia osobne dohodla s pánom Trumpom.


