Vtedajší papláši sa báť nemuseli, názorových odporcov znárodnili, potom okradli 1:50 spravili menu peňazí, ukradli pôdu gazdom, súdili a vešali ich pre názory a postoje, zrušili kláštory a vytvori PTP gulagy a keď ani to nepomohlo prišla na pomoc sovietska armáda a potom sa spokojne vyškierali na povinnom promájovom pochode, alebo októbrových oslavách. Keď bol zhromaždenie na václaváku poslali policajtov a na Strahove a ani neukázali. Takže tí mali neskutočný strach, títo si slušne uctili pamiatku mrtvych a v tichosti sa rozišli. Ty na pamiatku zosnulých jucháš na cintoríne? Jaj nie ty chodíš páliť sviečky a mysli kľaješ na predkou že si málo zdedel.


