Ty si akcionár/majiteľ žiarskej hlinikárne? Možno bol účtovne ziskový, ale s výraznou podporou zo štátneho rozpočtu. Keď majú podnikať za svoje zrazu sú problémy. Firma postavená na elektrolýze, kde 80+% ceny je energia a v štáte, ktorý už 30 rokov nezaujíma energetická sebestačnosť si firma nezabezpečí 10-15 ročný kontrakt s elektrárňami? Už dávno v 90 rokoch si mali budovať vlastný nezávislý zdroj elektriny, pre svoje na prevádzky. Jediné čo roky robia, vyplakávajú a žobrú o fotácie a podpory.


