"Ľudia s LGBTI komunity sú ľudia ako my, majú hlavu, ruky, nohy… no čisto z biologického hľadiska ich sexuálnu preferenciu možno vnímať ako slepú vetvu ľudského rodu, cez to všetko tu táto komunita vždy bola a pochopiteľne i bude."
Opačne, evolučne(aj u iných druhov) si príroda túto podľa teba "slepú cestu " chrani a ďalej generuje na nízkej úrovni, lebo nie z hľadiska jednotlivca, ale z hľadiska rodu je prínosná, pomáha tým z hetero , ktorí majú potomstvo kvalitnejšie prežiť, to je aj pôvodna funkcia v rámci rozšírených rodín, ktoré evolučne kedysi boli na úrovni cca 50 členov. To je evolučne najlepší model rodiny, trvajúci od usvitu ľudstva, rodina nie je len muž+ žena + deti, to by v minulosti bola vysokozraniteľná jednotka. Až rozvojom socialneho štatu, ktorý prebera časť ulohy rodin bola možna ich redukcia až na nuklearny typ teda len rodičia + deti. A tam sa takisto uvoľnil potencial pre homosexualov , ktorí tiež môžu v ramci takéhoto štatu mať rodiny a prosperovať.


