+++
A predstav si že v stredoveku neboli ani splachovacie záchody, aj za to môže Fico?
Po vojne bolo väčšina továrni zbombardované všetko to čo ste dnes rozkradli po majetkovom prevrate 1989 vybudovali pracujúci pod vedením komunistov.
Aký farmári? Farmári pracujú na roliach veď je žatva. Sú to veľkostatkári ktorí si z dotácií nakúpili obrovské stroje a teraz s nimi defilujú aby dostali ďalšie dotácie.
Za takýto paškvil ešte aj zaplatia prestitútovi?
poserh
Rozpočet kancelárie na lobizmus na nákup zbraní v USA dáva prezidentskej kancelárii oplotená ambasáda.To len menej chápavý si myslia že my to kupujeme dobrovoľne.
marten76
Skús prečítať príspevky "pupuška" na 8-10 nickoch z ktorých vždy má síce niečo zablokované ale svoje demagógie hlása stále a tie jeho argumenty a zdroje sú z ambasády USA a nedôveryhodné.No čo sa týka urážok a osobných invektív doporučujem ti prečítať jeho príspevky pod nickmi" pupuško (a štyri krát s obmenami písmen) ďalej ,kacktussik,fúrik,Pichám,a pod.
Na to určite ti odpovie kancelária prezidenta Kisku ktorí rozkradli všetko čo naši otcovia vybudovali a aj to čo ešte len bude.
A na lieky musíme doplácať stále viac, vybavenie nemocníc je úbohé, kiskoboti navrhujú odchod z dôchodku rovno do cintorína, plačú že nebudú prostriedky na sociálny program lebo Smer "štedro" rozdáva sociálne balíčky ale nákup zbraní od USA pre zločineckú organizáciu NATO kancelária prezidenta tvrdo presadzuje.
On vie len to, čo má v manuály a začo dostane soros-doláre.
corleone123
Poctivo zarábajúcim pomohol. A s tou výstavbou? Sleduj ako hádže polená pod nohy vláde opozícia ktorej heslom je "Čím horšie tím lepšie."
To si poplietli s Ukrajinou kde tiež prevláda ruština.
djuka
A v ktorom štáte Ameriky si to pracoval?Keď v USA a chodil si s otvorenými očami tak tú biedu si musel vidieť.Aj Kiska si tam ako pumpár zarobil až tak že sa pritom naučil aj úžerníctvu ale čo väčšina?Keď si tak rýchlo dostal prácu na ktorej si toľko zarobil, tak si musel mať nejakého mesiáša čo ti pomohol aby si teraz vychvaľoval ich nadradenosť.Snívaj ďalej pekné sny.
Reverend William A. Hill vysvetľuje reportérovi, ako sa vysoké ceny pohonných hmôt odzrkadľujú na bežnom živote Američanov. Zdroj: SITA
"S tým, ako sa miesta vykazujúce extrémnu biedu vytvárajú čoraz častejšie, mení sa aj všeobecná podoba ich obyvateľov," potvrdila agentúre Reuters analytička Brookings Inštitútu Elizabeth Kneebonová. Dodáva, že v súčasnosti tam žijú hlavne belosi, rodení Američania, ktorí často majú stredoškolský alebo vysokoškolský diplom.
Najviac chudobných je v hlavnom meste
Extrémna chudoba od roku 2007 vzrástla v štyridsiatich amerických štátoch, rovnako tak v hlavnom meste Washingtone. Tam je počet ľudí žijúcich v biede dokonca vôbec najvyšší: tvorí 10,7 percenta obyvateľstva.
Nasledujú Mississippi a Nové Mexiko. Najväčší medziročný nárast zaznamala Nevada. Extrémna chudoba tak prevláda na priemyselnom stredovýchode (Michigan, Ohio) a v oblasti tzv Slnečného pásu na juhu USA.
Kto žije v USA v biede? Stále viac beloch s vysokou
Washington - Počet Američanov žijúcich v extrémnej chudobe dosiahol nový rekord. Dvadsať a pol milióna z nich zarába o polovicu menej, než je štátom označovaná hranica pre chudobu.
Čo to znamená? Približne 6,7 percenta americkej populácie si ročne prilepší v prepočte maximálne o 100 000 českých korún ročne. Štvorčlenná rodina potom okolo 200 000 korún.
"V súčasnej dobe nie je skupina obyvateľov, ktorej by sa finančná kríza nedotkla," citovala agentúra AP profesora ekonómie Roberta Moffitta z Univerzity Johna Hopkinsa.
Premena giet
Silnejúce ekonomické problémy majú zásadný vplyv aj na štruktúru americkej spoločnosti. Ešte pred pár rokmi boli tradičnými chudobnými centrami černošské mestské getá, teraz ale tieto miesta rednú.
Ľudia zasiahnutí nezamestnanosťou alebo dlhmi sa sťahujú na predmestia. Namiesto nich prichádzajú do miest hispánci.
V najbohatších USA je každý siedmy človek chudobný
Ale veď dvojnásobné platy sľuboval Dzurinda, tak prečo to válaš na Fica.
Toto je preklad z maďarčiny zo sociálnej siete z messengeru cez google preto je preklad taký aký je.Článok je dlhší ale podstata je tu.
Odporúčame