nerobte zo seba sasa ...
Normalnemu cloveku hned Zapne o co kraca a hned sa ohradi,
ale rimske klerum bolo papezskejsie ako papez
v otazke schvalenia risiskych zakonov ...
nerobte zo seba sasa ...
Normalnemu cloveku hned Zapne o co kraca a hned sa ohradi,
ale rimske klerum bolo papezskejsie ako papez
v otazke schvalenia risiskych zakonov ...
teda zachovanie prijmovej nerovnosti v rovnej Europe dovozom Rumunov ci Bulharov
ku ktorym po zruseni viz pribudnu aj Ukrajinci na ktorych sa nas pan Kiska tesi ...
Rimsko katolicka cirkev to za prvej republiky riesila zbavenim prav a deportaciou Zidov
do pracovnych teda vyhladzovacich taborov...
No a dnes is mozete vybrat medzi utecencami zo Sirie alebo
dovozom Rumunov ci Bulharov pre zachovanie regionalnych rozdielov...
Vzhladom na program KVP by sa skor dalo typovat, ze sa jedna o atomovy vlak ....
Z ktoreho nastupista to odchadza ??? ... :-)
Zbezne oku neujde, ze ma postavu po mame ...
Jej otec je stihlej postavy ...
Urcite bude dobre vyzerat aj o par desaroci ...
Hm zaujimave na tejto hufnici je horizontalne zameriavanie ....
Dalsou jej zaujimavou vlastnostou je siroka moznost vyuzitia
strielat podkalibernymi strelami ....
Vysokotlake cerpadlo commonrail ma spravidla tiez svoj maly vnutorny obeh.
Potom tu mame aj system PumpDiesel ktory je velmi podobny Commonrailu
ale v pripade PD -> rail je len nizkotlaka plniaca vetva plnena dopravnym cerpadlom ...
vsade v tychto castiach najdete analogiu cirkulacie ako som popisal ...
Specialne v cerpadlach VP a ich predchodcoch vnutorny pracovny tlak v cerpadle
zabezpecuje ucinost samotneho dopravneho cerpadla teda prilnutie
lopatiek k excentrickej miske, preto ten spomenuty okruh teraz uz v dvojitom vyzname ...
samozrejme ze k vaznemu vyrociu ... :-))
Benzin Etanol,
bol to Benzin Etanol ...
Aspon vidno kedy Rusi uz vedeli vyrobit kvalitnu naftu ...
Apropo zopakujem to co som pisal uz pred par mesiacmi.
Ked Rusi vyrobili tank s dieslovym pohonom ktory bol
5 krat uspornejsi ako nemecke benzinaky (Rusky T34 200l/h nafty, nemecky Panter 1000l/h benzin etanol)
Nemci nevedeli v tom case odlievat legury oblin pancieru nieto vyrobit
vstrekovacie dieslove cerpadlo .... :-)))))))))
Kde bol vtedy pan Robert Bosch so svojou fabrikou ??? .. :-))
Toto je len taky lahodkovy test kam za ten cas dospel vyspely
svet v technologiach v konfrontacii s podmienkami Ruska... :-)
Najblizsie Rusi zverejnia vysledky testov vojenskej techniky normalizovanej na
prevadzku v - 50 C.
Tento test je iba zabavne intermezzo v pripade snahy o prezentaciu
toho co Rusi technologicky zvladaju...
Apropo nedavno pan prezident Putin pozdravil k vyrociu fabriky
pracovikov Avtodiesel v Jaroslavli ...
Pan Lajcak ... ;-)
Je nebezpecne ak EU zotrva v tomto stave ....
Apropo Nemam obavy o vase plagiatorstvo ku ktoremu ste sa uz casto krat uchylil
zivot to vacsinou vracia v inej podobe ... :-)
Vela stastia ...
Berte to ako ten potrebny pokec k GNU licencii ktory v manuale nenajdete ... :-)
Dolozka Cirkulacia v zmysle moznosti zmiesania nefitrovanej s filtrovanou naftou
teda nafta opustajuca cerpadlo sa nesmie povazovat za filtrovanu
teda hovorime o casti suviacej s telesom filtra ...
Celovy pocet cirkulacie v palivovom systeme je niekolkonasobny
a moze prekracovat cislo 3 cize
1 prva cirkulacia odsredive cerpadlo ktore zbiera palivo so sacieho kosa v nadrzi
a podava ho s minimom bublin do druheho stupna zdvihacieho cerpadla v nadrzi.
2 cirkulacia k palivovemu filtru a spat do nadrze pomocou zdvihacieho cerpadla v
nadrzi, alebo astou systemu dopravneho cerpadla vo vstrekovacom cerpadle
3 cirkulacia velky okruh vtrekovacieho cerpadla (vstup - vystup)
4 vnutorny okruh vstrekovacieho cepradla, tam kde vznika nominalny tlak
pre spravnu funkciu vnutornych procesov riadenia a pripravy zmesi ...
crikulacia je za filtrom preto z nadrze idu iba dva vyvody ...
cirkulacia sa pouziva ako tepleny advance pri studenom starte
cim klesaju straty v sani cerpadla kym nabehne nominalny vykon dopravneho cerpadla
napriklad u VP 30...U motorov ktrore maju zvdihacie cerpadlo v nadrzi to situaciu zlepsuje
ale system ma aj tak rovnaku architekturu koli spomenutemu teplotnemu rozdielu nafty v odpade
zohratej o mechanicke teplo pri procese vytvarania zmesi ...
Kontaminovana Vratka o mechanicke castice tak dokaze uplne odrovnat nove cepradlo ...
ale tento fenomen sa uplne vylucit neda koli vnutornej cirkulacii priamo vo vstrekovacom cerpadle.
Vysokotlake pumpy su na to este citlivejsie preto od tohto ekologickeho blaznovstva Common railov
sa ustupuje k nizkotlaku ovladanym solenoidom plus Ad Blue technologia do vyfukoveho potrubia ...
Casto krat sa stava ze starter vybaveny permanetnymi magnetmi
prirodzene straca na magnatickej intenzite ...
Potom je tu fenomen cerpadiel VP 30 VP 44 a podobne kedy
pri starte na funkciu cerpadla je nutne vediet poskytnut riadiacej
elektronike v spicke aj 40 Amper. To vyzaduje PERFEKTNY stav
elektrickej vyzbroje spravidla v kostrovych spojoch ktore zapricinuju
devastaciu vykonovych MOSFETOVYCH tranzistorov v riadiacej jednotke cerpadla ...
Uprava palivovej sustavy na dvojvyvodovy palivovy filter je riesenim pre dlhu vydrz cerpadla
bez sebaposkodzovania cirkulaciou tj zmiesavanim odpadovej nafty s fitrovanou vetvou sania
cerpadla ...
Tot vsjo a potom Ziaden problem .... :-)))
Apropo mnohe diesle zhavia uz pri otvoreni vodicovych dveri a to bez pritomnosti
kluca v zapalovani a vedomia vodica ... :-)))
Ziskava sa tym enormy rozdiel tepla v kompresnom priestore pri extremne studenom starte
ktory je tiez mozne dosiahnut viacnasobnym zhavenim ...
Profici svoje diesle rozmaznavaju tym ze im zvysia kompresny pomer pocitajuc tak s
prirodzenymi stratami diesla hore uvedenych ... :-)
casto krat staci zmenit typ zhavica za casovo kratky s vyssim vykonom
Jeho funkciu je dobre skontrolovat napriklad pri vytiahnutych vstrekoch
najlepsie za nizkej teploty -> musia svietit na zlto az bielo, ziadne slabo cervene
sfarbenie nie je dostatocne ...
Taky typ zhavica potom vyzaduje rozumne spravanie jeho riadenia.
Podalsie ecistuju aj mechanicky dlhe zhaice ktore su blizsie
k rozprasovanemu kuzelu naftoveh hmloviny.
Spravidla taky zhavic funguje na BETON perfektne no moze dojst k skrateniu jeho zivotnosti
spravidla ak ho z nejakeho dovodu zasahuju mechanicke kmity spalovacieho procesu.
Preto pri defaultnej dlzke by zhavic svoju bezpecnu poziciu v uzadi od mechanickych kmitov
mal kompenzovat vacsim teplom v spomenutom sfarbeni.
Ubytok 1V ma pri tom dramaticky vplyv na dosiahnuty odtien zhaviacej spicky.
Ten je v mnohych pripadoch mozne riesit priamym pripojenim svorky na jeden z zhavicov
cim sa znizuje ubytok pre ostatne zhavice na distirbucnom vedeni ...
Nedam dopustit na diesle ...
Diesle maju problem
1. ak nedosiahnu rychlost startovacich otacok ubytky na tazkej elektrike, pripadne nevhodna bateria.
2. ak nevedia dosiahnut kompresne teplo na vznietenie zmesi
v dosledku poklesu realnej kompresie a to z dovodu zapecenych
piestnych kruzkov pripadne stuhnuteho oleja v momente startu,
alebo netesnych sediel ventylov v case startu niekdajsi fenomen Fordov.
3 technicky stav zhavicov a ich elektrikceho obvodu (ubytky napatia)
4 stav palivovej sustavy tesnost filtra, potrubi k cerpadlu.
Najvacsi problem je vratna vetva cez filter, pricom cerpadlo je schopne v kritickom pripade
vytiahnut naftu z vratnej vetvy do nadrze ...
5 stav vstrekovacov
6 nastavenie cerpadla v TDC stav rozvodu
Ak problem z nejakeho dovodu pretrvava auto staci
vybavit predhrevom ci uz elektrickym alebo spalovacim . ..
Niektore automobilky ho poskytuju automaticky avsak aj tento system vyzaduje
udrzbu.
vystudovali by za socialnych inzinierov v sukromnych cirkevnych skolach
a ochranovali by prava krestanov vo svete ... :-)
Tak isto nikoho nezaujima aky dochodok budu mat otroci v tychto fabrikach ...
Odporúčame