Oslík otras sa - alebo, z cudzieho krv netečie.
Na svete už bolo inštalovaných bezpočet systémov na ovládanie masy. Všetky sa vyhlasovali za tie najsprávnejšie a najspravodlivejšie. Bolo to však skutočne tak ?
Dovolím si tvrdiť, že nie. Avšak veľa ľudí, veľa názorov.
Nech je systém vládnutia akýkoľvek, každý by však mal mať VAK (miešok, možno batoh), v ktorom by bol umiestnený obušok, čo by na vyžiadanie vyskočil a začal by neúprosne mlátiť hlava-nehlava všetko, čo nie je správne, poctivé, eticky morálne !
Ľudia v strane sú vždy, spravidla vždy, "stranícky"! A teda, sú ich postoje správne a objektívne ?!