Súčasné penzie štát neutiahne, prvý šok z reality už prišiel
...nuž, po prvé - zhodnotenie v I.pilieri je Ficov/Richterov medový motúzik pre prostejších....medziročná zmena výšky dôchodkov v I.pilieri je čiste a výsostne politické rozhodnutie momentálnej verchušky...so zhodnocovaním nemá nič spoločné...
...súhlasím, že II.pilier nie je pre každého, ale je to každého osobné rozhodnutie, nie je povinný...takisto ale treba rešpektovať demografický vývoj -. ešte sa pamätám, ako teta Tomanová to odmietala s argumentom, že ako by sa cítila jej mamička, keby jej hovorila, že stárne - a v dôsledku toho ani I.pilier v budúcnostzi nebude nič moc...tak mi povedz, že ak o desať-dvadsať rokov nedosiahnu z I.+II. ani životné minimum, z čoho im bude štát vyplácať tie sociálne dávky, ktoré zmieňuješ...a včul babo raď....