...vnučka mi niekoľko rokov chodila do školy v západnej časti Európy...čo som zaregistroval bolo, že deti sa snažili byť najlepšie v triede/škole, boli hrdé na prípadný úspech v učení či mimoškolskej činnosti, pričom úspech niekoho mu celkom priali...u nás by takéto decko bolo považované auomaticky za šprta, donášača..proste nepriateľa a bolo by zrejme terčom všeobecnej nenávisti...no a tieto naše detičky rastú, dospievajú a zaraďujú sa medzi nás - ktorí sme tým už prešli...a vlastne sme im predobrazom...

