..ty by si ani tú o červenej čiapočke nepochopil...čo ti nie je jasné na texte " Piati zo šiestich kandidátov na sudcov Ústavného súdu zvolení parlamentom "??..ktorému z tých 10 slov nerozumieš???...parlament zvolil 6 ľudí, ktorí sa môžu /poniektorí/ stať sudcami ÚS..môžu aj nemusia...takýmto ľuďom sa zvykne hovoriť KANDIDÁTI na obsadenie určitej funkcie, v tomto prípade funkcie ústavného sudcu...parlament teda nevolí sudcov, ale uchádzačov o túto funkciu...či túto funkciu KANDIDÁT obsadí a stane sa SUDCOM, rozhodne prezident...až potom je z KANDIDÁTA SUDCA...parlament v žiadnom prípade sudcov nevolí, volí uchádzačov o funkciu sudcov ÚS. teda kandidátov...polopatistickejšie to už nejde...a o tú o Červenej čiapočke radšej nežiadaj, na začiatok by to bolo pre teba zrejme príliš, skús začať niečim jednoduchším..TELETUBBIES???,

