Nic prekvapujuce, nedavno bolo porovnanie vysky HDP na obyvatela (cize ako miera chudoby) a skoncili sme treti najhorsi v EU, za nami Bulharsko a Grecko. Netreba sa cudovat, ved my takmer nic nevlastnime, strategicke podniky v podstate tiez nemame vo vlastnych rukach, vacsie firmy su zahranicne, mensie so zahranicnym podielom a tych par desiatok cisto Slovenskych preziva. Podu tiez rozpredavame, nevieme si ju ochranit, atd. Mame prebujnenu verejnu a statnu spravu, ktoru ktoru treba zivit a z roka na rok stale stupa. Klub 500 to pekne povedal. Ved nehnutelnosti, kulturne pamiatky na juhu Slovenska skupuje Madarsko. A coskoro mozu byt vacsie problemy, ako automobilova velmoc mozeme tvrde doplatit na vojnu na Ukrajine, sankcie nas oberaju o potrebne zdroje z Ruska, atd..... Sme v komplikovanej situacii a my riesime vtakoviny a nie nase problemy....

