A to aky? Keby boli vyznamnejsi a nie tuctovi podnikatelia, ktori ledva prezivaju.
A to aky? Keby boli vyznamnejsi a nie tuctovi podnikatelia, ktori ledva prezivaju.
Nepoznas zakladne principy kapitalistickej ekonomiky. Budme radi, ze Zapad nam dava pracu... Komu sa nepaci, nech skusi ist do automobilky v Nemecku...
Kedze na Slovensku podnik s vlastnou know how v podstate nemame, preto budeme len vyrobnou, montaznou dielnou, atd. A tu je podstata rozdielu medzi vyspelym Zapadom a zbytkom EU.
ECB robi medvediu sluzbu pre problemove juzne staty EU.
To ako za kolko musi mat saty, aby sa bulvar nedivil???
Ano, problem SMERu a SNS je v tom, ze nechcu riesit skolstvo nepopularnymi cestami. Keby sa zacalo Caplovicovou reformou mohli by sme o kus vpredu. Crmoman ruesi len jeden problem ohodnotenie ucitela. Celoplosbe ani nahodou. Je potrebne nastavit tzv. diferencovane ohodnocovanie pedagogov.
Este jedna reakcia, do odborov sa hlasia hlavne ti podpriemerni, lebo ocakavaju vyhody. Nepaci sa mi ani terajsie navrhy nasobkov platov. Platy v skolstve nie su hlavny problem, problem je v systeme a ten sa da riesit len za cenu nepopularnych rieseni. Lekarom sa zvysili platy a zmenilo sa nieco? Nic.
Ja som posobil v skolstve, manzelka este stale, takze mam dobry prehlad. Stale budem tvrdit a ja som aj kvoli tomu odisiel zo skolstva, ze celoplosne zvysovanie platov tzv. VSJO ROVNO demotivuje nadpriemernych. Zatial som ani od odborarov, ani od komory, atd. nevidel ani nepocul o moznostiach plateni nadpriemernych ucitelov. Napr. tolko omielany finsky model to ma. Aj preto ti nadpriemerni odmietaju sa viezt v jednom siku s priemernymi az podpriemernymi.
Politikarcenie ma nezaujima, pochybujem keby tam mala SaS, ci OLaNO ministra, ci by doslo k posunu.Vsetci ministri nesu zodpovednost za stav v skolstve. Doposial som necital hociaky rozumny navrh (koalicny, ci opozicny) na razantnejsiu reformu.
Hlupost, predstav si, ze v tomto bordeli su aj poctivi ucitelia, ale tych v uliciach neuvidis...
Nie, Caplovica nepodrzala vlastna vlada, ktora sa ako vzdy nechala oblbnut odborarmi a velkym lobbyngom.
Zrejme nie, ked si to ministerka vyziadala. Problem uz som tu popisal, bez nepopularnych opatreniach v skolstve nikdy nebude reforma.
Je to problem aj ministerstva skolstva, aby bol urceny statut ucitela a problem pokakaneho riaditela a jeho nadriadenych.
Este za KDH minister skolstva Fronc. Takze vsetke politicke orientacie sa vystriedali...
Vsetci ministri robili len kozmeticke reformy, doposial nebola v skolstve ako jedinom rezorte urobena ziadna vyznamna reforma. Tie kozmeticke reformy urobili zo skolstva bordel. Jediny, ktory mal odvahu urobit razantnejsiu reformu bol Caplovic, bohuzial nenasiel podporu vo vlade.
Jurzyca minister skolstva, Beblavy statny tajomnik obaja SDKU teraz SaS a Spolu.
Rovba dan sa ukazala ako hlupost a dnes ziadny stat v EU rovnu dan nema. So zbytkom prispevku suhlas.
SaS nejde o efektivne vynakladanie prostriedkov, ale o sposob plnenia fondu.
Opat sa ukazuje akych odbornikov ma SaS. Paradoxne aj sam Sulik je autorom ekonomickeho paskvilu odvodovy bonus, ktory sice nas neposle do 50. rokoch, ale rovno do kytek... Tak sa mi zda, ze tzv. odbornici sa hrnu k SaS ako muchy na h...
Odporúčame