+++
Súhlasím s Tebou, máš 100 %-nú pravdu! Lenže Slovensko potrebuje proslovenskú vládu, ale takú nemá.
Skrátka, ja pochádzam z tých ľudí, a viem dobre, čo zažívajú, ich osud mi nikdy nebol ľahostajný, práve naopak. Aj teraz píšem priamo z republiky Mali, kde ľudia nemajú pomaly ani vodu, nehovoriac ani o ďalších základných veciach.
Niečo o tom asi vieš, keď už si toľko v Európskom parlamente, kde ste rozhodli aj s Francúzmi vojensky napadnúť suverénny štát, a to hlavne kvôli jeho prírodným surovinám, čo tak nutne potrebuje Francúzsko aj Európa, aby ste nakopli ekonomiku starého kontinentu na úkor slabších afrických štátov.
Skrátka, na jednej strane biedu vyrábate a na druhej strane sa tvárite, že chcete pomôcť. Nič netrvá večne, táto takzvaná demokratická politika, čo ožobračuje národy, ťahá tiež za krátky koniec, ľudia sa prebúdzajú, našťastie,” uviedol v roku 2005 Maiga (viac v článku).
A preto migrantom nech podľa slov Maigu pomáhajú USA a Francúzsko, čo im rozbíjajú domovinu."
Pridávam slovo I. Maigu, veľmi aktuálne, i keď staršieho dátumu:
"Maiga sa v minulosti vyjadril kriticky na adresu europoslankyne Moniky Beňovej v súvislosti s migračnou vlnou.
Europoslankyni napísal list, v ktorom jej vytkol pokrytectvo v súvislosti s utečeneckou krízou, ktorú spôsobil Západ vyvolaním vojen a revolúcií v Afrike a na Blízkom východe.
“Keď som ja začal riešiť ľudí v núdzi pred 25 rokmi (riešil deti v detských domovoch, postihnuté deti, domovy dôchodcov atď.- pozn.), neviem čomu si sa venovala ty, ale ja som to nikdy neurobil preto, aby to bolo v TV, v novinách a ani na Facebooku.
Bude tam aj Pupuško?
Nie, naozaj už nie som volič SMERu, ale v prezidentských voľbách som ešte volila Fica, nie Kisku. Ani 1 z tých paktov nie je pre nás dobrý, politikov zo strany SMER nič neospravedlňuje.
Pán Blaha, pre mňa je Kiska nepodstatný, volila som Fica. Iné veci sú pre náš národ dôležitejšie a tam ma najviac sklamal SMER, až potom Kiska. /Lebo tomu som neverila/. Som zvedavá, čo urobíte Vy pred voľbami do NR. Ak ostanete v SMERe, nebudem už veriť ani Vám. V tom prípade ste len falošný lákač voličov z radov sympatizantov KSS do strany SMER, ktorá v oblasti zahraničnej politiky načisto zradila Slovensko.
Toto je v poriadku, podľa Vás? "V OSN bol prijatý Globálny pakt o utečencoch. Za jeho prijatie hlasovalo aj Slovensko!"
Možno by sme niekedy mohli byť aj slobodným štátom. Lenže to by sme museli mať slobodnú vládu, slobodného prezidenta, nie vazalov, pokrytcov, kolaborantov, vykonávateľov cudzích nariadení a príkazov.
+++++++++++
Ja mám pre nich meno: fašisti.
V Bangladéši vyrúbali lesy, spodná voda vystúpila
vyššie, v koryte riek klesla hladina a morskú vodu z Bengálskeho zálivu ženie
monzúnový vietor do vnútrozemia. Všetko zasolila: pôdu, studne. Podobne
severná Afrika. Podľa NASA prejde zmenou klímy do roku 2030 do pásma
absolútneho vysušenia. Môžeme čakať 160 miliónov migrantov, ktorí nemajú ako
prežiť"
No a čo teda pracovné sily? Prognózy stále strašia, že nebude mať kto
robiť na naše dôchodky.
Dnes je trendom Industry 4.0, štvrtá priemyselná revolúcia. Podľa nemeckého
výskumu do roku 2020 zruší tento trend 2,5 milióna pracovných miest.
Čiže roboti nás pripravia o prácu?
Potreba práce klesne o 20 až 30 percent. Vidieť to na Volkswagene. Štvrtá
montážna hala bude mať 326 pracovníkov. Keby tam mali zariadenia ako
v prvých troch halách, tak je to vyše tisíc pracovníkov. Keď som diskutoval
s ľuďmi z Massachusetts Institute of Technology a CalTech, zhodli sme sa, že
radikálny pokles potreby práce je ohrozením do budúcnosti. Čo s tými ľuďmi,
ktorí prídu o prácu? Do roku 2030 pribudne približne 718 miliónov nových
uchádzačov o prácu, z toho 600 miliónov v arabských krajinách. Pakistan, India,
Bangladéš budú mať rapídny nárast obyvateľov, ale všetko sú to krajiny, ktoré si
zničili životné prostredie.
Ale argumentácia zahraničných politikov či niektorých hnutí smeruje k
otvorenej náruči v mene humanizmu.
Ale prečo? Migrantovi dáme, ale keď si mladý človek bude chcieť kúpiť byt, tak
mu povieme, staraj sa o seba, vezmi si hypotéku a zadlž sa na tridsať rokov. A
tomu hovoríte humanizmus? Až 80 percent Slovákov neušetrí z výplaty nič.
Chcete gradovať sociálne napätie tým, že príde migrant a dostane stravu,
ošatenie a lekársku starostlivosť zadarmo?
A čisto z ekonomickej stránky? Zvládli by sme zobrať migrantov?
Európa nie je v stave, aby brala migrantov. Štúdia hodnotila počet ľudí
v súvislosti so schopnosťou planéty absorbovať odpad, ktorý ľudia produkujú.
Maximálny počet obyvateľov v EÚ vyšiel 256 miliónov. Za Slovensko 2,5 milióna
obyvateľov ako maximálne udržateľný počet. Viete, čo je problém v Slovinsku
a Macedónsku? Obrovské kopy odpadu, ktoré po migrantoch zostali.
Čo môže tento problém spôsobiť?
Náš štát nemá peniaze na vlastných dôchodcov a bude potrebovať peniaze
na financovanie migrantov. Čo myslíte, ako sa budú tváriť politici, keď povedia
dôchodcom, že musia mať polovičné dôchodky, lebo treba prijať migrantov?
Navyše vnútorná polarizácia spoločnosti vedie k tomu, že stredná trieda sa
rozpadá. Dve tretiny idú medzi chudobných, jedna tretina medzi bohatých.
Chudobní stratia v spoločnosti status a príjmy, budú logicky tlačiť na sociálny
systém. Ale ten nemá peniaze, lebo tu máte migrantov.
Dokonca to aj vyjadrili heslom, že idú za lepším životom. Ale ja sa pýtam – ten
lepší život v Nemecku spadol z neba? Nie je výsledkom práce rodičov a starých
rodičov dnešnej generácie? A niekto sa len tak rozhodne, že on chce mať lepší
život a ide do Nemecka? A naši ľudia nemajú právo ísť žiadať do Nemecka lepší
život? A kto dokončí revolúciu v Sýrii? Až všetci odídu a posledný zhasne? Nie je
ich morálnou povinnosťou riešiť ten problém vo svojej domovine?
Profesor P. Stanek : "Poďme ešte na veľmi aktuálnu tému migrácie. Ekonómovia prichádzajú
s názormi, podľa ktorých migranti zachránia európsky trh práce.
Je to nezmysel. Väčšina migrantov nemá žiadne vzdelanie. Niektorí majú
univerzity, ale aké? Podľa analýz sa ich univerzity nemôžu s našimi ani
porovnávať. Takzvaní lekári, výpočtári či architekti tvoria len zlomok, promile.
Nevedia jazyk, treba im dať ubytovanie, ošatenie, zdravotnú starostlivosť. Podľa
analýz z Nemecka ani druhá generácia migrantov nie je integrovaná
do spoločnosti. Zostávajú vo svojich komunitách, nechcú sa integrovať.
++++++++++++
Ale na namyslených truhlíkoch, ktorí urážajú iných a dokonca bez príčiny, sa je škoda rozhorčovať. Netreba sa s nimi baviť, to je strata času.
Odporúčame