Ľudia sa čudujú. . . Keď nadpriemerne zarábajúci štrajkujú. . .
Nechcem hodnotiť učiteľov, lebo sú medzi nimi takí, ktorí by si zaslúžili viac, ale rovnako aj takí, ktorí sú platení nadštandardne. Len pripomínam, že mimo Bratislavy pracuje veľa ľudí s vysokoškolským vzdelaním, odbornou praxou za 500 - 700 eur v hrubom mesačne. Svedomito pracujú v súkromných firmách, s.r.o. -čkách, často si nemôžu vybrať ani dovolenku, či NV/nepripadá do úvahy/ a ak chcú pracovať, musia byť ticho, lebo im šéfovia povedia, že môžu ísť, ak sa im niečo nepáči, vonku čakajú ďalší záujemcovia. Sú na tom horšie, ako učitelia a zdravotné sestry!
Navrhujem zrušiť prídel finančných prostriedkov pre všetky mimovládky, ktoré okrem ovplyvňovania verejnej mienky, rozoštvávania a klamania ľudí nič nerobia a tieto peniaze dať na zvýšenie nezaslúžene nízkych miezd. Nemyslím týmto také mimovládky, ktoré naozaj niečo záslužné a osožné pre nás robia /dúfam, že máme aj také/.