Máš pravdu len v tom,že bol z časti Slovák a z časti Moravak,ale nebol čistý Slovák.Vyrastal na Morave a preto k Slovensku mal menší vzťah.Je to niečo ako spústa Slovákov,ktorí získali vzdelanie v Uhorsku sa hlásili k Maďarom,pretože ako Slováci nemali priestor sa uplatniť. Taká bola doba a musíme jú chápať z pohľadu tej doby a nie z dneška.,


