Je zaujmave ,čo sa týka Č.Hory je fakt,že tam ešte za Juhoslávie platili dve meny a to Dinár a DMarka.Po rozpade Juhoslávie platila už len Marka.Je to možno aj dôsledok keď Č.Hora pred I. s.v. .vojnou patrila pod Rakúsko a Srbsko bolo samostatným kráľovstvom.V tej dobe len Srbsko bolo suverenym štátom a ostatné republiky patrili buď do Rakúska alebo Uhorska.Po vojne a rozpade Rakúska a Uhorska vzniklo Juhoslovanské kráľovstvo a to sa rozpadlo ped II.sv.vojnou odtrhnutím Chorvátska a Slovinska a zbytok bol obsadený Nemeckom.Po II.sv.vojne sa Titovi podarilo všetky štáty zjednotiť pod socialistickú federáciu.Aj keď sú to všetci blízki Slovania nemali na seba v histórii väzby.Toho využil západ v 90 rokoch na rozklad Titovej Juhoslávie. Tito podotýkam bol Chorvát.....


