Mne ten titulok vyznieva ako slová kohosi, kto práve končí.
Mne ten titulok vyznieva ako slová kohosi, kto práve končí.
Ale to bolo na domácom území, keď už nebolo kam. Rusi sú predsa na turistike, robia malú denacifikačnú špeciálnu operáciu. Na to sa azda nenasadujú deti.
Vážne? Ako si na to prišiel? Si genitalissimus?
Netuším kde je akýsi Kadyrov.
Choď mu to povedať do očí.
Fakt? Tak teda: čo im chýba aby boli samopaly?
No to je predsa jedno akému nicku si to "pricapil". Podstatné je, že si text (či ho písal irbis ale oči_orla) pochopil zle, ako keby sa tam negoval zdravý životný štýl. Iba som uviedol nečakané zistenia pri porovnávacích štúdiách keď ide o nakazenie sa oným (neznášam to slovo). Nemal som záujem polemizovať a už vôbec nie naťahovať sa či hádať.
Tu je samozrejmosťou tykanie (rovnako ako v iných internetových debatách). Vykajúci vlastne idú "proti trendu", ktorý je napr. aj v zábavných reláciách TV či rozhlasu. Ale to už je úplne mimo tejto témy.
Mám na mysli atlernatívnu "medicínu". Všelijakých liečiteľov je bárs koľko.
Toho druhého nepoznám, Dívald je váš, východniar. Tak žije? 77 rokov a preteká...rešpekt. Ozaj niečo výnimočné.
Zasa baraniny. Samozrejme viem, že si nepísal blog (či ako sa to volá) pre mňa - no v texte adresovanom mne si mi to pricapil ako životný štýl.
No a že nemám rád lekárov? Veď je tu známe, akú mám profesiu. Robil som to 40 rokov, stačilo, už na to nemám a uvedomujem si to. Nedržím mladých v tieni, sú šikovnejší, majú lepšiu výdrž. Neznášal som nikdy, keď sa dedovia potácajú po operačných sálach a zavadzajú, brzdia vývoj. Konzervatívna medicína sa v zásade dá robiť aj vo vyššom veku, radikálna dobre ťažko. Zavadzať, brať plat...sa dá aj v dôchodcovskom veku.
Vedel si čo som aj ty (zrejme už zabúdaš). Tak pripomeniem, robím to často:
deep_green_eyes, irbis, oči_orla, raale, zátoka_veľrýb.
Pôvodne som bol Rale (pred cca 15 rokmi). Sem-tam sme sa v debate stretli, dobre vieš, že sa tu nemá vykať. Neviem prečo niektorí začínajú s vykaním, neriešim to. Nechystám sa začať vykať.
??? Pokiaľ viem, Slovensko je kresťanská krajina.
Psychológia sa študuje na filozofických fakultách, s medicínou nemá nič spoločné.
Psychiatri sú lekári, no tí robia predsa iné, liečia v ambulanciách a nemocniciach.
Spomenutá je bežná populácia, športovci a extrémni otúžilci (ľadové medvede). A keď vznikne nejaká komunita, ktorá robí čosi neobvyklé a tlačí to iným (napr. rôzne spôsoby výživy a liečby) - tak to má pre mňa nepríjemný pach a chuť.
Vo veci áno. Len mne záleží iba na kvalite hry. Je mi jedno, kto vyhral...a titulky tu bývajú aj o tri stupne horšie. Vlastne všetci sme tu mlátili naprázdno.
Myslím, že je to úplne o inom. Podľa akýchsi tónov zákona nie je dôvod na väzbu. Podľa iných o dva dni bude dôvod. Iba právnické cifrovanie, škatuľkovanie.
Osobne si myslím, že je chránený aspoň ako Putin. Stojí to veľa...ale byrokracia je nad všetkým.
To neviem, poznám iba scény z filmov, keď sa spovedajú zloduchovia...aj obyčajní ľudia za úplne malicherné nedokonalosti. Farár si zívajúc vypočuje...a odpustí (ale treba sa modliť).
Teraz sme už veľmi ďaleko od seba. Povedal som, že neodpúšťam (ani iným, ani sebe). Nemám na mysli akési bežné veci, kedy sa stačí ospravedlniť. Ospravedlnenie je nič, prázdny akt. Lacná fráza. Vlastne, aj "odpusť" je fráza.
Skutočné odpustenie je o inom, týka sa činov, ktoré zásadne ovplyvnia iného (nie, nemusí to byť smrť). Ak o tom niekto nič nevie, potom robí potápanie bez toho, aby si čo i len namočil vlasy. Zrejme na to treba skúsenosti.
Vina je objektívna veličina. Je merateľná, aj keď nie metrom. Pocit viny - asi subjektívny. Ja vinu vnímam ako celkom reálnu a myslím, že pocit primerane. Nemôžem jej byť zbavený zvonka, inými.. ani sebou. Ponesiem ju do samého konca. Okolie mi je v tomto ukradnuté a neovplyvní ma.
Človek môže byť vinný v jednej veci...ale aj v dlhoročnom konaní. Spoločnosťou nemusí byť odsúdený, no na tom, čo urobil - vonkajšie posúdenie nič nemení.
Vedel som, že sem netreba ísť.
Odporúčame