Keď sa nemocnica zmení na galériu. My onkológovia vnímame liečbu ako umenie, hovorí primár Dolinský
Vážne nechápem...ale nič.
Mal som uja, ktorý bol skoro medicínsky génius. Máš rakovinu pľúc takú a onakú? Chcú ťa operovať? Zahojíš sa o pár mesiacov otrčíš kopytá. Radšej to nechaj tak. Mal často pravdu, niektorí mu žili aj 5 rokov bez molestovania (čo je super). Určite lepšie ako pol roka sa nechať mučiť...a zomrieť až potom.
Na sklonku kariéry, kedy som už aj ja bol celkom fachman, pýtam sa: očuj ujo, ten E-vit, čo máš tak rád...je na čo dobrý? Vraj: ten to celé prebije! Ja: Aha...
To bola moja posledná odborná otázka ujovi, ktorého som mal veľmi rád. Aj som ho rešpektoval ako lekára.