Tak som si to overil, Monika ako 19 ročná mala 9 GS titulov. A prvý ako 16 ročná (16 rokov a 5 mesiacov). Rok pred prvým titulom, teda ako 15 a pol ročná hrala finále RG.
Vnímať jej obojručnú hru môže každý ako chce. Ale v tom veku (pod 20) mať 9 GS titulov...a pred atentátom nemali s ňou na viac ako 2-3 gemy ani Steffi ani žiadna iná...netreba azda pokračovať. To nebolo, že sa jej niečo stalo, že havarovala alebo na ňu padlo lešenie.
Aktívnym činom bola zastavená, s jasným úmyslom. Vyšlo to.


