Veľmi správne :-).
Veľmi správne :-).
Jednodávková ampulka s roztokom...nie je to isté, čo trojdávkový lyofilizát vo flakóne.
Vo farmácii rozhodne nie. Výnimka bola na to druhé, Slovák dostal to prvé.
Aj tak je to celé totálne diletantská, parašutistická, partizánska akcia...aj tak skončí.
Už som ti na to odpovedal pár dní dozadu. Teraz som o tom písal, pozri si moje posty. Výnimka sa týkala inej liekovej formy a iného balenia.
No lebo by bolo viac miest ako ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať ruským zázrakom.
Vedel som, že si inštalatér alebo bagrista. Jasné, že tomu rozumiem, mám 40 rokov praxe. Pre teba som mimochodom profesor. Asi som aj génius, aj takí existujú. Ak si ty ešte génia nestretol, neznamená, že nie sú.
To s Maďarmi je otrepané, veď sú jediní, kto v EÚ používa ruský zázrak. Teraz sa k nim pripoja aj Butatóti. Teda niekoľkí.
Registračné číslo produktu
09/0153/06-S
Takto to vyzerá v prípade prípravku, ktorý som uviedol (na Slovensku). To 10, 20, 200, 500 mg...voláme "sila".
Partizánčina a diletantizmus, ktoré prezentujú tunajší parašutisti...to vo farmácii a medicíne neexistuje. To nie je klobása či slanina, ktorú si Ďuro chváli, tak vyskúšam. Tu platia pravidlá a predpisy, o ktorých tunajší bačkoristi a pokrývači striech nemajú ani matný šajn. Žiaden parašutizmus, keď je niečo poruke, opicháme tým státisíce ľudí.
Vážne? Odhalil si ho. Uži si to vodenie na udici. Možno ťa po vytiahnutí pustia - a možno skonzumujú.
Synak, je rozdiel medzi registračným číslom a číslom šarže. Šarža je ten istý prípravok v rovnakej sile a v rovnakom balení vyrobený v určitom kontinuálnom čase.
Napr. omeprazol 28x20 mg vyrobený vo februári je šarža xy, v máji jk. Registračné číslo majú rovnaké (to je dané v deň, kedy bol konkrétny preparát zaregistrovaný kompetentnou inštitúciou tej-ktorej krajiny (v SR je to MZ). Pre teba je to povedzme Jano.
Omeprazol 7x20 mg má iné registračné číslo, je to iný (sunjekt) aj keď ide o to isté farmakum, rovnakú galenickú formu - rozdiel je iba v balení. Pre teba je to Mišo.
Dokážeš pochopiť rozdiel medzi registračným (identifikačným) číslom a šaržou? S tebou som skončil, mal som ťa medzi ignorovanými (netuším už prečo) - teraz som videl akýsi tvoj text neprihlásený, zdal sa mi byť celkom normálny. No potom si uletel do Márie.
Moju osobu nerieš, tunajší štamgasti vedia, že som sa nenarodil v ČSSR a čím sa zaoberám. Teba do toho nič nie je. Koniec.
To je dobre, nie? Radšej exspirovať ako škodiť.
Píšeš nezmysly, nerozumieš tomu, je to pre teba španielska dedina.
Je ti zle?
Nikto, ani dotyčná pani, ani liekové agentúra, ani ministerskí zamestnanci, ani lekári netúžili po Igorovej iniciatíve.
Dostali Čierneho Petra, parašutistický kšeft. Neboli povinní partizánčiť. Celé to bola bohapustá divočina.
A čo má byť? Verím, že máš číslo, no prečo tam montuješ akúsi šaržu?
Ty si vakcinátor? Očkuješ vlastnú mamku? Nazdravie.
Dosť primitívne a veľmi úbohé.
Ja nerozumiem? S vakcínami som síce v živote nepracoval, no klinickú prax vykonávam 4 desaťročia. Participoval som vo viacerých klinických štúdiách (ako vojak až po generála), ale to teraz nie je dôležité. O mňa nejde.
Slovenská lieková agentúra nie je "nekompetentná", ale nikdy nemala potrebu zaoberať sa zrovna vakcínami.
Tie "milióny zaočkovaných" s registráciou nemajú absolútne nič. Naj - to neexistuje.
Keby bolo niečo "naj", ostatné by zmizlo. Sú napr. desiatky cefalosporínov, keby bol jeden "NAJ" - ostatné by neexistovali.
Nemal som úmysel vyjadrovať sa o konkrétnom prípravku, ale o postupe. Postup slovenských inštitúcií iba sanoval brutálny diletantizmus tých, ktorí toto začali.
Kto je "priemerný" - to je dosť ťažké určiť. Poviem to teda inak: bežný Rus, Američan, Austrálčan...sa o akési Slovensko vôbec nezaujíma.
Patriotizmus, to je úplne iná téma, pre iné fórum. V SR ľudia nezvládajú ani vlastnú identitu. Iste, niektorí áno.
Tak OK, som zvedavý :-). Mám nejakú policajnú prax, ktorú nebudem špecifikovať. Vlastne prečo nie: iba zásahovka, nič iné. Nie v ČR/SR.
Spomenul si čosi ako "trénovanie" policajtov. OK, inštruktor...pokiaľ viem, v SR bežne univerzálny, aj pre streľbu, aj pre boj bez zbrane. Ak je dobrý, prečo nie.
No ale...mladí sú aj fyzicky dobre pripravení, no čosi im chýba. V mojej jednotke by buď neprešli...alebo by sa museli výrazne "prešaltovať".
A starí? Tí, ktorí strieľali len keď to mali povinné (raz za pol roka?)...ktorí zabehli sto metrov za 20 sekúnd a skákali do diaľky 2 metre?
No a? Takže je v EÚ neregistrovaný. Na výnimku sa používal (v EÚ) iba v Maďarsku, odteraz aj v SR. Mám na myslí tých niekoľko jednotlivcov.
Akýchsi 60 rozvojových krajín a Indiu by som nespomínal, keďže to s EÚ nemá nič spoločné.
Ako sa konkrétny prípravok vyrába, či je to v súlade s GMP...to doteraz nikto nevie. Každopádne nie je v súlade so správnou klinickou praxou (GCP) aplikovať neregistrovaný preparát. Výnimky sa dávajú pre konkrétneho pacienta, nie pre masové použitie.
Teraz sa nezaujímam o čo konkrétne ide, ani kto je výrobca. Čistá partizánčina, divočina.
Možno vedia, len to taja. Radšej blufujú a pri každej streľbe vyrobia prúser. Majú špecialitku: strieľanie na "koleso" auta, ktoré nemôžu dohoniť.
Vtedy buď netrafia nič alebo pasažiera. Alebo "zloducha" z troch metrov minú a trafia okoloidúce maloleté dievča na opačnej strane ulice. Vlastné chodidlo...to je hračka, to iba z dlhej chvíle.
Odporúčame