Matovič: Nemám najmenší problém sa vzdať titulu, ak to bude v zákone
Nie. Vaše "tituly" sú konina. Relevantný je stupeň vzdelania. Písmenká okolo mena sa nepíšu skoro nikde. Bežne sa píše až PhD., teda tretí stupeň.
V umení, vo funkciách...žiadne tituly. To sú nezmysly.
OK, Nemci píšu Dr. (bez prívlastku). Ing. je iba prvá stupeň, druhý je Dipl.Ing. Taliani majú akési dott. - to aj policajti. Iste, to je u nich doktor. Vy si tu pletiete stupne vzdelania s akýmisi baraninami.
Sú štáty, kde je lekár jednoducho lekár. Iste, aj veterinár či po***tý právnik. Ekonóm "inžinier"? prečo, pre Boha? To je technický "titul". Ekonóm môže mať nanajvýš ozembuch. OB?