Socializmus skrachoval. Všemocný štát nedokázal zabezpečiť základné potreby svojich občanov, ktorých zbavil svojprávnosti a tým aj možnosti aby sa o seba postarali sami. November 1989 vrátiľ ľuďom slobodu a tým aj možnosť postarať sa o seba. Niektorí to dodnes nepochopili a čakajú, že sa štát o nich bude stále starať napriek tomu, že sú zdraví a výkonní. Lenže to štát nedokáže a ani Fico to nedokáže napriek tomu, že to ľuďom sľubuje, lebo produktívni jedinci nie sú ochotní ťahať káru, na ktorej sa rozdrapuje nenažraný Fico.

