Elektromobil ako nechcený pokrok
Ešte jedno treba spomenúť. Automobilky sa do značnej miery vmanévrovali do slepej uličky samé. V snahe vybabrať so zákazníkom a zachovať pre seba maximálne zisky nedali na trh produkt rešpektujúci fyziku a poskytujúci zákazníkovi zmysluplnú službu. Namiesto toho sú na trhu nezmyselné produkty, ktoré dávajú zmysel len pre automobilku samotnú. Nie pre zákazníka. A preto pomerne veľká skupina, ktorá mohla byť zákazníkmi automobiliek, stále zostáva neuspokojená a odkladá kúpu elektromobilu v nádeji, že snáď sa jedného dňa dočká. Lenže aj táto skupina sa zmenšuje pretože automibilky týchto ľudí odrádzajú svojim nezmyselným prístupom k mobilite.