Toto je vojna medzi svetom slobodných ludí a svetom totality. Ukrajinci na odchode so zúfalého ruského sveta sú rusmi na poslednú chvíľu nasilu zadržiavaní v ruskej tme a slobodný západný svet im svieti na cestu z ruského otroctva. Nás rusi držali pripútaných viacej ako 40 rokov. Ale skončilo sa to. Aj Ukrajinci sa oslobodia. Nie je to tak v pohode ako u nás v roku 1989, ale stane sa to. Neochotu zotrvávať v ruskom svete dali jasne najavo už v roku 2004 a dodnes sa ich úsilie vymaniť sa spod Moskvy len stupňuje.


