Dobrá hlúposť. Automobilový priemysel tápa v tme a vo VW mu pre istotu vypichli obidve oči. Ešte pár elektrických SUV a superšportov a rovno si môže celé odvetvie ľahnúť do hrobu a chvíľku počkať na koniec. Namiesto toho aby bojovali o zachovanie individuálnej mobility, páchajú samovraždu. My potrebujeme automobil, ktorým pôjdeme každý deň do práce a na nákupy. Nie takéto rekvizity zo sci-fi filmu o paralelnom vesmíre. Ak je toto auto urobené na využitie k nejakej špeciálnej príležitosti, tak táto môže nastať maximálne raz za 300 rokov a aj to jedine na Saturne. Nevládzem sa už pozerať na toto šialenstvo. Najprv som si myslel, že tie elektromobily robia tak hlúpo aby celému svetu ukázali ako to nejde. Dnes, keď sme na to vsadili svoju budúcnosť, sa mi zdá, že už len chcú urýchliť ten koniec. Ešte raz opakujem: energetická efektivita cez minimalizáciu jazdných odporov. Toto je základ! Nezávisle od toho či sa jedná o elektriku, benzín alebo naftu. Ale dávam presnosť tej elektrike!


