Len na vysvetlenie. Hlupáci si zhovievavosť vysvetľujú ako slabosť. Začal by som Dankom, Mazurekom a Uhríkom.
Len na vysvetlenie. Hlupáci si zhovievavosť vysvetľujú ako slabosť. Začal by som Dankom, Mazurekom a Uhríkom.
Myslím, že napriek tomu, že Slovenská republika je liberálna demokracia a sloboda slova je posvätná, treba sa porátať s ruskými trolmi a tzv. užitočnými hlupákmi. Ukrajina sa poráta s kolaborantami a rovnako by sme to mali urobiť aj my. Nemožno akceptovať a ani nijako ospravedlniť streľbu do vlastných radov. Tresty by mali byť tvrdé aby už nikto nespochybňoval základy našej štátnosti.
Tak nekydaj na tých čo sa neposrali, ale ich podporuj ako sa dá.
Čo navrhuješ? Strčiť sa Putinovi do zadku až po členky?
Proruskí hlupáci. Vaše krokodílie slzy nad peniazmi nikoho nezaujímajú. Dnes je dôležité poraziť Hitlera dnešných čias - Putina! Keď nedokážu Ukrajinci zvíťaziť na Rusmi, bude rad na nás aby sme to dokázali. Tak tu netrolujte ale podporte Ukrajinu. V opačnom prípade, dividenia v zákope pri Stakčíne.
Sloboda je o boji proti Putinovi.
Nepotrebujeme počúvať Putinove hlásne trúby. Tieto hovadiny nech si vykrikuje smerom na Sibír. V Európe tomu nemôže veriť ani Rus. Kremelské tzv. historicko-politické detektívky a ideologické teórie o anglo-saxonoch, námorných a pevninských velmociach môžu rozprávať svojim deťom pred spaním a dúfať, že sa im z toho nevytvoria pľuzgiere na mozgu.
Proruskí troli a užitoční hlupáci, svojimi trápnymi príspevkami tak vytáčate nás, ľudí milujúcich slobodný život v mieri, že sme zmobilizovaní k boju proti Putinovi na najvyššiu možnú mieru. Tak len pokračujte.
10 rokov by trvalo urobiť to úplne bezbolestne. Teraz to bude ikamžite ale bude to bolieť. Dúfajme, že to bude jediná naša bolesť. Neporovnateľne menšia ako je tá Ukrajinská bolesť.
Skús si pozrieť čísla ozbrojených síl Francúzska, UK, Poľska, Grécka, Nemecka... No potom aj celkové čísla Európy. Už ani nehovorím o NATO. Vzdušné sily NATO prevyšujú Rusko ŠESŤNÁSOBNE v počtoch. Kvalitu ani netreba porovnávať - výzbroj je v priemere o 25 rokov novšia. Rusko je porovnateľné len v tankoch. ...a taktická hodnota tanku je veľmi pochybná. Hlavne od doby, keď má chlap s rúrou na pleci rovnakú palebnú silu ako tank. Zdá sa, že tank zanikne podobne ako zanikli delové vojnové lode.
Plyn z Ruska mozeme nahradiť. Lenže je rozdiel nahradiť 100% alebo 30%. Ked znížime spotrebu plynu v ekonomike podobne ako som to urobil ja, tak ten nenahraditeľný zvyšok môžeme nakúpiť mimo Ruska.
Pracujem na tom. Zvazujem malu veternú elektráreň (1kW) a kogeneráciu z biomasy. Tento rok chcem skúsiť aj biomeiler - vykurovanie teplom z kompostu.
Reviziu mam. Stoji 100 Eur ročne aj s trikgeltom. Kotol má 3 roky. Je nový. Mne nevadí platiť slovenskému kúrenárovi. Nech sa má dobre. Mne vadí platiť Putinovi jeho vojnovú mašinériu a byť od neho závislý.
120 litrov nafty je do naftoveho auta co este mame. V dome mame 21 stupnov. Je zateplený už od roku 1998.
Ano. Elektrické auto treba krmiť tiež.
Ja už 20 rokov pracujem na tom aby som do Ruska za energie posielal čo najmenej peňazí. Bývam na dedine v rodinnom dome. Zintezívnil som to hlavne po roku 2009. Výsledky oproti roku 2004 mám takéto:
1. Zníženie ročnej spotreby plynu z 1800m3 na 200m3. Kúrim peletami, plynom ohrievam len teplú vodu.
2. Zníženie spotreby nafty a benzínu z cca 1200 litrov za rok na 120 litrov za rok. Používame hlavne elektrické auto. Naftové je staré a je to len taká núdzovka.
3. Zníženie spotreby elektriny zo siete z cca 3500kWh ročne na 2400kWh. Celková spotreba cca 7000kWh ročne je pokrytá prevažne domácou fotovoltaickou elektrárňou. Je to hybridný systém.
Putinovi posielam o 90% peňazí menej a dokázal by som to znížiť aj na nulu. Plyn je len taký backup. Nenariekajte. Ide to.
Postupuješ? Z ktorej diery sem vypisuješ takéto sprostosti?
Ako si predstavujete profil rusofilného trola alebo užitočného hlupáka?
A. Úspešný človek v práci, v rodine, v spoločnosti. Vzdelaný, rozhľadený človek čo videl kus sveta. Ovláda jazyky.
B. Zatrpknutý a zakomplexovaný dezolát. Celý svet je na vine jeho nešťastiu. Riadi sa heslom: čím horšie, tým lepšie. Takmer bez vzdelania. Najradšej by zobral do pekla so sebou celý svet.
Ja som sa stretol s tým, že sú ti väčšinou tí pod písmenom B.
Tiež dlho podozrievam PRAVDU, že je centrom ruských trolov. Napríklad včera video zo seriálu so Zelenským. Akoby náhodou vybrali práve scénu, keď Angela omylom gratuluje Zelenskému k člebstvu v EÚ. Lebo si ho pomýlila s Čiernou Horou. Tento priestor, ktorý dávajú proruským trolom v diskusiách už nemá so slobodou slova nič spoločné.
Pretože žiadna spoločná hranica nie je. Preto si ju nenašiel. A je rok 2022.
Odporúčame