Od budúceho roka nebude štát pomáhať s cenami energií každému. Ako to bude v praxi vyzerať a kto dostane dotácie?
Mám fotovoltickú elektráreň. Vybudovanú bez dotácií. Ročne vyrobím 8000 kWh energie. Pre dom, elektrické auto a jeden plug in hybrid. Čiastočne ňou aj kúrim - na jar a na jeseň. Okrem toho miniem na kúrenie 1,5 tony peletiek. Zo siete miniem do 2000 kWh elektriny - hlavne december a január.
Teda nezaťažujem štát, ktorý ma nemusí dotovať, ale aj tak musím prispievať daňami na dotácie napríklad aj pre tých, ktorí si kúpia auto za 50tis. EUR ale elektráreň si nepostavia, aj keď by mohli.
Toľko na adresu politiky tzv. "sociálnej demokracie" akéhokoľvek typu. Rustikálnej aj tej európskej. Dotovaná energia nenúti ľudí obmedzovať spotrebu ani rozmýšlať nad opatreniami na zlepšenie situácie domácnosti.